تاریخ انتشار: ۱۵:۰۵ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۷
رسانه‌های پاکستانی اعلام کردند؛
رسانه‌های پاکستانی روز جمعه اعلام کردند که ۶۲ تبعه این کشور به جرم ورود غیرقانونی به ایران و نداشتن مدارک معتبر اقامتی از طریق گذرگاه مرزی تفتان (هم مرز با شهر میرجاوه ایران) به نیرو‌های مرزبانی پاکستان تحویل داده شدند.
بازگرداندن ۶۲ مهاجر غیرقانونی پاکستانی از ایران
رویداد۲۴ این افراد که بدون داشتن مدارک معتبر در ایران اقامت داشتند، از طریق گذرگاه مرزی تفتان به نیرو‌های مرزبانی پاکستان تحویل داده شدند.

بیشتر اتباع پاکستانی که در ایران بازداشت و به کشورشان بازگردانده می‌شوند، کارگرانی هستند که مدارک معتبر مربوط به مهاجرت را ندارند و بسیاری از آنان قصد عبور از مسیر ایران برای ورود غیرقانونی به کشور‌های اروپایی دارند.

مهاجرت غیرقانونی پاکستانی‌ها به ایران موضوع تازه‌ای نیست و همه ساله تعداد زیادی از اتباع این کشور که سعی می‌کنند به صورت غیرقانونی وارد ایران شوند، به دست نیرو‌های مرزبان ایران دستگیر و اغلب به کشورشان بازگردانده می‌شوند.

بیکاری و مشکلات اقتصادی در پاکستان از مهم‌ترین دلایل مهاجرت‌های غیرقانونی اتباع این کشور محسوب می‌شود.

این مهاجران غیرقانونی پس از ورود به ایران، معمولا سعی می‌کنند تا خود را به مرز ترکیه برسانند و از طریق ورود غیرقانونی به ترکیه و سپس یونان، خود را به اروپا برسانند، اما در بیشتر موارد در خاک ایران یا ترکیه گرفتار نیرو‌های مرزبانی و پلیس می‌شوند.

چهاردهم شهریورماه گذشته نیز، ۲۳۱ تبعه این کشور به جرم ورود غیرقانونی به ایران و نداشتن مدارک معتبر اقامتی از طریق گذرگاه مرزی تفتان (هم مرز با شهر میرجاوه ایران) به نیرو‌های مرزبانی پاکستان تحویل داده شدند.

دهم و بیست و دوم اردیبهشت ماه گذشته نیز، ۲۴۹ تبعه پاکستانی نیز به جرم ورود غیرقانونی و نداشتن مدارک معتبر اقامتی در ایران، از طریق گذرگاه مرزی تفتان (هم مرز با شهر میرجاوه ایران) به نیرو‌های مرزبانی این کشور تحویل شدند.
منبع: ایلنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: