تاریخ انتشار: ۰۹:۵۳ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۷
دادستان تهران:
دادستان تهران، از تشدید نظارت‌ها در رابطه با توزیع گوشت خبر داد.
دادستان تهران: برخی نهاد‌ها برای کارکنان خود گوشت انبار کردند /حصر فعلا برقرار است
رویداد۲۴ عباس جعفری دولت آبادی با بیان اینکه گرانی، تضییع حقوق مردم است گفت: پس از واکنش رئیس قوه قضائیه، دستور العملی‌هایی به دادستان‌ها ابلاغ شد. در قیمت گذاری دخالت نداریم و سازمان حمایت از مصرف کننده و تنظیم بازار در این رابطه نقش دارند.

وی افزود: در بحث توزیع مشکلاتی وجود دارد که در این بخش ما به حد خواستار شدیم که نهاد‌های دولتی در توزیع مشکلات را حل کنند که مردم در صف‌های طولانی نایستند

دادستان تهران گفت: نظارت در حوزه توزیع گوشت و مرغ کمتر انجام می‌شود. تیم‌های متشکل از چند نهاد از جمله تعزیرات و دادستانی سرکشی به فروشگاه‌ها را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه در نظارت بر فروشگاه‌ها شاهد احتکار گوشت بودیم، افزود: برخی نهاد‌ها گوشت را برای کارکنان خود انبار کرده بودند.

دولت آبادی در خصوص حکم یکی‌از فعالان رسانه‌ای و ممنوع الخروجی وی (یاشار سلطانی) گفت: در این رابطه شاکی خصوصی هم وجود دارد. پرونده اطلاع رسانی این فرد مفتوح است و حکم اخیر ربطی به این پرونده ندارد و در پرونده‌ای که حکم صادر شده، شاکی خصوصی وجود دارد و به خاطر افشاگری نبوده است.

وی افزود: این فرد همان کاری که در شهرداری کرده است در رابطه با ساخت و ساز در لواسان هم آغاز کرده است.

دادستان تهران ادامه داد: نشر اکاذیب و افترا دو جرمی است که شاکی خصوصی می‌تواند آن را تعقیب کند بنا براین بین افترا و افشاگری تفاوتی وجود دارد.

دولت آبادی در پاسخ به این سئوال که اگر فردی یک بار عفو گرفته است باز هم مشمول می‌شود، گفت: اگر جرم سبک باشد مشمول می‌شود.

دادستان تهران در خصوص حصر، تاکید کرد: اطلاع رسانی با ما نیست، اما اصل حصر فعلا برقرار است.

وی در خصوص پرونده برادر جهانگیری، گفت: تحقیقات این پرونده به طور مفصل انجام و به کارشناسی رفته است. بخشی از این پرونده به بانک گردشگری بر می‌گردد.

دولت آبادی در خصوص حکم حمله به سفارت عربستان، اظهارداشت: تمامی این احکام اجرا شده است.

دادستان تهران، در خصوص آخرین وضعیت پرونده سکه ثامن، گفت: اموال زیادی از متهمان کشف شده است، ۶ دستگاه خوردور به مبلغ ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون، دو واحد تجاری و اداری به اندازه ۱۰ میلیارد و ۷۰ سکه کشف شده است.

وی ادامه داد: پولی در ترکیه وجود دارد که به دنبال آن هستیم. در این پرونده ۳۲۰۰شاکی وجود دارد و پرونده ۲۹۰ جلد شده است. همسر متهم با قرار وثیقه آزاد شده است.
منبع: مهر
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار