تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - ۱۲ بهمن ۱۳۹۷
رئیس شورای عالی نظام پزشکی:
رئیس شورای عالی نظام پزشکی از آغاز نام نویسی نامزد‌های انتخابات نظام پزشکی برای رئیس کل این سازمان از امروز جمعه خبر داد.
نام نویسی نامزد‌های انتخابات نظام پزشکی آغاز شد
رویداد۲۴ محمدرضا ظفر قندی افزود: پس از ثبت نام، هیات نظارت برای بررسی بیشتر این انتخابات مستقر می‌شود و در نهایت از یک هفته مانده به روز ٢۶ بهمن یعنی روز انتخاب رئیس کل تبلیغات این نامزد‌ها شروع می‌شود.

وی تصریح کرد: مدت زمان تبلیغات یک هفته است و پس از آن روز ٢۶ بهمن در سالن انستیتو پاستور مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی تشکیل می‌شود و انتخابات برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای کاندیداتوری هیچ محدودیتی وجود ندارد، اظهار داشت: تاکنون سه نفر برای این انتخابات ثبت نام کرده اند. البته همه اعضا و یا کسانی که به عنوان هیات مدیره در شهرستان‌ها رای آورده اند می‌توانند کاندید شوند.

ظفر قندی در پاسخ به این سوال که نحوه برگزاری انتخابات به چه شکلی است، گفت: در این انتخابات همه اعضای مجمع عمومی به تهران خواهند آمد و انتخابات در مجمع برگزار خواهد شد.

به گفته وی، اعضای مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی متغیر است و طبق آخرین آمار حدود ٢۵٣ هزار نفر عضو هستند.

سازمان نظام پزشکی بزرگترین و قدیمی‌ترین سازمان غیر دولتی در ایران است که از سال ١٣٣۵ تاسیس و نخستین رئیس این سازمان در سال ١٣۴٧ به نام منوچهر اقبال تعیین شد و در سال‌های مختلف محمدعلی حفیظی، هادی منافی، ایرج فاضل، سید شهاب‌الدین صدر، محمدرضا ظفرقندی و علیرضا زالی ریاست این سازمان را برعهده داشته اند.

بر اساس برنامه ریزی‌های انجام گرفته روز ٢۶ بهمن ماه جاری سیزدهمین انتخابات سازمان نظام پزشکی و هشتمین انتخابات نظام پزشکی پس از انقلاب برگزار می‌شود تا رئیس بعدی این سازمان بر کرسی ریاست سازمان نظام پزشکی بنشیند.

ایرج فاضل به عنوان آخرین رئیس کل سازمان نظام پزشکی به دلیل تبعیت از قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی از سمت خود استعفا داد و در حال حاضر محمدرضا ظفر قندی به عنوان سرپرست سازمان نظام پزشکی عهده دار این سمت است.
منبع: ایرنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: