تاریخ انتشار: ۰۹:۳۲ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
فرمانده انتظامی استان خوزستان گفت: عاملان حادثه تروریستی کلانتری ۱۳ شهرستان ماهشهر با تلاش نیرو‌های انتظامی و امنیتی استان خوزستان دستگیر شدند.
عاملان حادثه تروریستی ماهشهر دستگیر شدند
رویداد۲۴ سردار حیدر عباس زاده روز سه شنبه افزود: در پی حادثه تروریستی منجر به شهادت دو تن از ماموران کلانتری ۱۳ بندر امام شهرستان ماهشهر پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیروی انتظامی استان خوزستان با تلاش‌های اطلاعاتی و عنایت خداوند متعال کمتر از یک هفته موفق شدند تعداد ۹ نفر عاملان اصلی و مرتبط این این حادثه را شناسایی و دستگیر کنند.

این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: عوامل پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان موفق شدند ۲ قبضه اسلحه جنگی به کار رفته و خودرویی که در عملیات تروریستی مورد استفاده قرار گرفته بود را شناسایی و کشف کنند.

سردار عباس زاده بیان داشت: در تحقیقات تکمیلی از متهمان اصلی و مرتبطین اعتراف کردند در سال جاری آن‌ها به چند مقر نظامی و انتظامی در سطح استان تعرضاتی داشتند که تحقیقات تکمیلی متعاقبا به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

بامداد شنبه هفتم بهمن ماه سال جاری این افراد در بلوار آیت الله خامنه‌ای بندرامام خمینی (ره) شهرستان ماهشهر خودرو گشت کلانتری ۱۳ این شهرستان را با سلاح کلاشینکف مورد هدف قرار دادند.

در این حادثه یک مامور وظیفه به نام محمد رضا رفیعی نسب در همان محل به شهادت رسید و ستوانیکم الله نظر صفری نیز پس از انتقال به بیمارستان حاج معرفی ماهشهر، به دلیل شدت جراحات وارده به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

گروهک تروریستی با عنوان «حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز» مسئولیت این عملیات تروریستی را به عهده گرفته بود.

در ۳۱ شهریور ماه سال جاری نیز گروهی تروریستی به نام 'الاحوازیه' با حمله به رژه نیرو‌های مسلح باعث شهادت ۲۴ نفر از نیرو‌های نظامی، انتظامی و مردمی شد و چهار تروریست نیز به هلاکت رسیدند.

در ۱۲ فروردین ماه ۱۳۹۴ نیز همین گروه تروریستی با حمله به یک چادر نیروی انتظامی در پارک گمبوعه شهرستان حمیدیه سه نفر از ماموران انتظامی را شهید و ۲ نفر را زخمی کردند که تمامی عوامل این حادثه نیز دستگیر شدند.
منبع: ایرنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار