تاریخ انتشار: ۱۰:۰۵ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
محسن هاشمی رفسنجانی مطرح کرد:
محسن هاشمی رفسنجانی با اشاره به اولویت‌های مدیریت شهری در سال ۹۸، کاهش سر فاصله‌ها و تجهیز مترو را جزو برنامه‌های شهرداری در سال ۹۸ دانست.
اولویت شهرداری تهران در سال ۹۸ تجهیز مترو است نه ساخت آن/ مترو باید روزانه ۱ میلیون مسافر داشته باشد
رویداد۲۴ روز‌های پایانی سال ۹۷ با شتاب می‌گذرد و مدیریت شهری درصدد بودجه ریزی برای سال آینده است؛ از این رو به نظر می‌رسد برخی مسائل در سال جدید اولویت‌های اصلی خواهد بود و بودجه بیشتری بدان تخصیص پیدا خواهد کرد؛ از این رو خبرنگار برنا با رئیس شورای شهر تهران به بحث و گفتگو در رابطه با اولویت‌های مدیریت شهری برای اتمام پروژه‌ها پرداخت.

محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران، با اشاره به اولویت‌های پایتخت برای اتمام پروژه‌های شهر در سال ۹۸ به برنا گفت: بزرگترین پروژه ۹۸ راه اندازی خطوط ۶ و ۷ به صورت کامل است. راه‌اندازی خطوط مترو فقط برای اینکه ۵ هزار مسافر داشته باشد فایده‌ای ندارد. سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد تا بتوانیم بیشتر مسافر داشته باشیم و معتقدم باید از خط مترو روزانه یک میلیون سفر بگیریم.

هاشمی رفسنجانی خاطرنشان کرد: بزرگترین اولویت شهرداری تهران تجهیز مترو است نه ساخت آن چراکه تعداد مسافرگیری برای‌مان اولویت دارد.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند شهروندان عوارض پرداخت می‌کنند تا شهرداری به کارمندان حقوق و دستمزد پرداخت کند، بیان کرد: موافق نیستم. بودجه سال ۹۷ شهرداری کاملا مشخص است. حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان میزان بودجه بود که ۱۳ هزار میلیارد آن نقدی و ۴ هزار غیر نقدی؛ اولویت‌ها در پرداخت، یکی مربوط به حقوق و دستمزد و دیگر نگهداشت شهر است و وقتی این دو مورد انجام می‌شود سعی می‌شود از طرق مختلف سرمایه‌گذاری صورت بگیرد. شهرداری تهران ۶۸ هزار نفر نیرو دارد و بالای ۹۰ درصد درآمد‌های نقدی تاکنون تحقق پیدا کرده است؛ معتقدم برخی پروژه‌ها باید از بودجه غیر نقدی تامین شود.

وی خاطر نشان کرد: مهم‌ترین بحث این است که باید از انباشت پولی که در جامعه وجود دارد، استفاده کرد. بدین معنا که برخی پول‌ها در مواردی مانند طلا و ارز سرگردان است. مدیری که بتواند این سرمایه‌های انباشته را جذب کند موفقیت پیدا خواهد کرد. باید از بخش خصوصی در جهت اهداف شهر استفاده ویژه کنیم و نیاز‌های شهر را از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام بدهیم.
منبع: برنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار