تاریخ انتشار: ۲۰:۳۳ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

فوتبالیست‌ها بی سوادند

اظهار نظر دکتر پرویز سیار داور سابق فوتبال ایران درباره اعتراض های لیگ برتر جالب است. او مثل همیشه محکم و با لحن خاص خودش می‌گوید: فوتبالیست‌ها بی سوادند.

ظهارنظر جنجالی دکترسیار علیه بازیکنان لیگ

رویداد۲۴ این روزها هجمه های داوری به اوج خودش رسیده است و بازیکنان با هرسوتی که برعلیه آنها زده می شود به سمت داوران یورش می برند و همین موضوع باعث شده است که داوران با استرس هر چه بیشتر بازی ها قضاوت کنند .

این در شرایطی است که هر روز که به انتهای لیگ نزدیک تر می شویم و بازی ها به طورطبیعی حساس ترمی شود کار داوران سخت ترخواهد شد. در همین ارتباط با پرویز سیار کارشناس داوری صحبت کردیم و علت این اعتراضات را از او جویا شدیم .

وی با اشاره به سطح کم سواد در جامعه فوتبال ایران گفت:« ببینید شخصا فکر می کنم این کسانی که به این شکل بعد از تمام هر بازی تمام تقصیرات را برگردن داور می اندازند واقعا اشتباهات خودشان را نمی بینند ؟من به شرافتم قسم می خورم که درحال حاضر داوران ما لا اقل در لیگ برتر و لیگ یک همگی از سلامت شغلی بسیار زیادی برخوردارند و اشتباهی هم اگر پیش می آید مطمئن باشید همگی سهوی است.

وی در ادامه علت این همه اعتراضات را این گونه بیان کرد:« من معتقدم یکی از دلایل اصلی این همه اعتراض می تواند سطح کم سواد بازیکنانی باشد که در زمین بازی می کنند . به جرات می توانم بگویم میانگین مدرک تمام 22 بازیکنی که درهر مسابقه لیگ برتر بازی می کنند به دیپلم هم نرسد. این در حالی است که این ایراد را نمی توان به داوران ما وارد کرد.»

وی همچنین گفت:« البته می پذیرم تنها این موضوع باعث نمی شود که ما فقط مدرک را ملاک قرار دهیم ولی انتظار می رود داشتن وجهه بالای داوران باعث شود بازیکنان به خودشان اجازه هر گونه رفتاری را ندهند .»
سیار خود مدرک پزشکی دارد و در فوتبال آلمان نیز قضاوت کرده است.

نظرات شما