تاریخ انتشار: ۰۹:۴۰ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
گفت‌وگو با دختر پهلوان اسکی ایران؛

مرجان کلهر: بخاطر ایمان و اعتقادم خطایم را اعلام کردم

مرجان کلهر خطای خود را به داوران مسابقات قهرمانی جهان اسکی اعلام کرد و حذف شد.
مرجان کلهر: بخاطر ایمان و اعتقادم خطایم را اعلام کردم
رویداد۲۴ مرجان کلهر عضو تیم ملی اسکی آلپاین زنان ایران که در رقابت‌های قهرمانی جهان در سوئد شرکت کرده بود، دست به اقدامی عجیب، اما قابل تقدیر زد و در حالی که نامش توسط داوران برای حضور در مرحله دوم مسابقات اعلام شده بود، با اعلام خطای خود به داورانی که آن را ندیده بودند، از ادامه مسابقه انصراف داد. او که با این اقدامش مورد توجه و تحسین رسانه‌ها و داوران و ورزشکاران حاضر در مسابقات قرار گرفت، در گفتگویی از این کار خود گفت:

*لطفا در ابتدا از تصمیمی که گرفتید حرف بزنید. چرا چنین تصمیمی گرفتید؟

-من ابتدا یک توضیحی در مورد قوانین مسابقه بدهم. طبق قانون فدراسیون جهانی اسکی هر ورزشکاری که بخواهد در مسیر مسابقه شرکت کند با شعاع پیچ را رد کند. در واقع دروازه‌ها اگر از بین پا‌های ورزشکار رد شود، اوت محسوب می‌شود که البته چندان مشخص نیست. معمولا هیچ اتفاقی از چشم دوربین‌ها دور نمی‌ماند، اما نمی‌دانم چطور این خطا را دوربین‌ها ثبت نکردند. وقتی به خط پایان رسیدم متوجه شدم که خطا کرده ام، اما دیدم که اسمم در مانش دوم قرار گرفته است. ضمن اینکه به جز من، عاطفه احمدی و فروغ عباسی هم به مانش دوم راه یافتند.

این قضیه مقداری هم وسوسه برانگیز است و من فکر می‌کردم که به احتمال ۹۹ درصد من را اوت اعلام می‌کنند، چون من اوت کردم و هیچ چیزی هم از نظر داوران پنهان نمی‌ماند، اما وقتی به خط پایان رسیدم دیدم که اسمم در رنکینگ است و می‌توانم در مانش دوم هم شرکت کنم. می‌شد که تاریخ ساز شوم و در مانش دوم هم شرکت کنم، چون این اتفاق ممکن است دیگر هیچوقت برای من در دوران ورزش حرفه‌ای ام نیفتد، اما با توجه به ایمان و اعتقادی که داشتم و اخلاقیاتی که در خودم می‌شناسم، تصمیم گرفتم که این کار را انجام بدهم.

*این حرکت در رسانه‌های مختلف جهان به شدت بازتاب داشته. یک جور‌هایی به جا آوردن رسم پهلوانی در اسکی بوده.

-نمی دانم این را چطور بگویم. متاسفانه آنقدر آدم‌ها بد شده اند و تقلب زیاد شده که این کار من که اصلا کار خاصی هم نبوده با برداشت بزرگی مواجه شده. در نهایت خیلی خوشحالم که این کار را انجام دادم.

*اگر ممکن است در مورد مسابقات قهرمانی جهان هم توضیح بدهید.

-مسابقات قهرمانی جهان مسابقات بزرگی است که تمام قهرمانان جهان در آن حضور دارند و اینکه ما توانستیم به مرحله دوم مسابقات راه پیدا کنیم برای اولین بار در تاریخ اسکی ایران بود.
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
امین
|
Canada
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
0
0
⛷ فیلم هندی فدراسیون اسکی

خبر «کناره‌گیری جوانمردانه اسکی‌باز ایرانی در مسابقات جهانی» صداوسیما، سایتها و شبکه‌های اجتماعی را درنوردیده.
پرده را کنار بزنیم تا ببینیم واقعیت چیست؟

روز اول مسابقات زنان، سه نماینده ما ناشیانه از پشت دروازه عبور کرده و حذف شدند. سرمربی زنان فقط سر در اینستاگرام داشت و مشغول ارسال استوری بود.
روز بعد عاطفه احمدی (ستاره تیم ملی) با ۵ ثانیه برتری نسبت به فروغ عباسی و ۷ ثانیه برتری نسبت به مرجان کلهر (که هر دو حضور پررنگی در رسانه‌ها دارند) راهی مانش دوم شد.
این ناکامی و ناآمادگی برای کلهر قابل تحمل نبود. در اینجا به طرز عجیبی، مکالمه تلگرامی مرجان و برادرش رستم در صداوسیما پخش می‌شود!
“تو که خطا کرده‌ای بیا و تختی باش و مرحله بعد اسکی نکن”
البته با کناره‌گیری، کسی جایگزین نخواهد شد تا رفتار جوانمردانه تلقی شود.
رییس فدراسیون بشدت مخالف انصراف بود اما ورزشکار اعزامی به مسابقات جهانی، سر خود تصمیم می‌گیرد بجای حرف فدراسیون، حرف برادرش را بشنود که سرمربی سابق تیم ملی بوده.
رییس فدراسیون هم که سناریوی خبرسازی را می‌بیند، همراهی کرده و در آن می‌دمد تا یک افتخار جعلی برای فدراسیونش بسازد
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: