تاریخ انتشار: ۱۳:۲۵ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

جزییات انفجار مرگبار مین در خانه مسکونی

انفجار یک مین ضد نفر در شهر دارخوین شادگان یک کشته و یک مجروح بر جای گذاشت.
جزییات انفجار مرگبار مین در خانه مسکونی
رویداد۲۴ شهرام مقام رئیس فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: این انفجار ظهر روز شنبه در یکی از مناطق دارخوین شادگان رخ داده و بر اثر آن یک نفر جان باخت. وی افزود: علت و چگونگی این انفجار تاکنون مشخص نشده است و به‌دلیل شدت انفجار جسد متلاشی شده و قابل شناسایی نیست.
 
حسین سالمی بخشدار دارخوین نیز در رابطه با این حادثه گفت: در این انفجار که در یک منزل مسکونی رخ داد یک زن نیز مصدوم شده و به بیمارستان منتقل شده است. یکی از شاهدان این حادثه در گفتگو با ایران در رابطه با جزئیات این حادثه عنوان کرد: با گذشت بیش از ۳۰ سال از جنگ تحمیلی، هنوز آثار برخی از مواد منفجره و تسلیحات جنگی در مناطق جنگ زده مثل دارخوین وجود دارد.

وی در ادامه افزود: برخی از این ادوات مثل مین‌ها و راکت‌ها در زمان جنگ در آب‌ها و فضای نرم خاک‌ها افتاده و عمل نکرده است. در حال حاضر برخی از جوانان و نوجوانان این منطقه وقتی یکی از این تسلیحات را پیدا می‌کنند برای یادگاری آن را به منازل‌شان می‌برند و بعضی‌ها هم فکر می‌کنند که این ادوات عمل کرده و به‌دنبال جداکردن بدنه آلومینیومی آن هستند تا از طریق فروش فلز آن کسب درآمد کنند.

این شاهد تصریح کرد: متأسفانه محمد حنظل‌زاده جوان ۲۳ ساله‌ای که در این سانحه جانش را از دست داد، یک مین ضد نفر را پیدا می‌کند و آن را به خانه‌شان می‌برد و از آنجا که فکر می‌کرده طی سه دهه گذشته این مین عمل کرده یا از کار افتاده با چکش روی آن می‌زند که مین منفجر می‌شود و علاوه بر تخریب خانه‌شان مادرش هم دچار مصدومیت شدیدی می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: کاش مسئولان فکری به حال مناطق جنگی که آثار جنگ هنوز هم در آن وجود دارد بکنند تا دیگر شاهد چنین اتفاقات تلخی نباشیم. چراکه در فواصل مختلف شاهد جراحات شدید و مرگ و میر جوانان‌مان هستیم.


خبر های مرتبط
نظرات شما