تاریخ انتشار: ۱۷:۵۷ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
وزیر اطلاعات:

چندین سرویس اطلاعاتی بر ضد ایران همکاری می‌کنند

وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران گفت: ما با چندین سرویس اطلاعاتی متخاصم مواجه هستیم که دست به دست هم داده اند تا امنیت جمهوری اسلامی را به چالش بکشانند.

چندین سرویس اطلاعاتی بر ضد ایران همکاری می‌کنند

رویداد۲۴ حجت الاسلام و المسلمین محمود علوی در گفت وگویی اظهارداشت: باید این باور را داشته باشیم که با یک گروه کوچک مواجه نیستیم.

وی افزود: ما عملا با چندین سرویس اطلاعاتی متخاصم مواجه هستیم که دست به دست هم داده اند، تا امنیت جمهوری اسلامی را به چالش بکشانند.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: در هر شرایطی این امکان وجود دارد که گروه های ضد انقلاب برای به چالش کشیدن امنیت جمهوری اسلامی ایران چندین تلاش داشته باشند؛ این تلاش ها توسط دستگاه های اطلاعاتی شناخته می شوند و ضربه می خورند، با این حال شاید یک مورد از این تلاش ها تا مرحله عملات خود را از چشم دستگاه‌های اطلاعاتی پنهان کند.

علوی اظهارداشت: این اتفاقات در همه جای دنیا رخ می دهند اما جمهوری اسلامی بلافاصله بعد از رخ داد با هم افزایی دستگاه های اطلاعاتی و عملیاتی عقبه را به سرعت کشف می کند، کشف کردن و زیر ضربه بردن عقبه این اقدام تروریستی در جلوگیری از تکرار آن اثر گذار است.

وی اعلام کرد: با تلاش وزارت اطلاعات، پس از مطالعه روی بقایای خودرویی که دست به انتحار زده بود و شنایایی افراد مرتبط با خودرو، سر انجام افرادی که با تیم تروریستی ارتباط داشتند شناسایی شدند.

وزیر اطلاعات افزود: این اطلاعات در اختیار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و سپاه به دستگیری افراد اقدام کرد.

علوی با بیان اینکه تدابیری برای اینکه عرصه را بر جریان های تروریستی تنگ تر کنیم اندیشیده خواهد شد، گفت: تا کنون نیز تدابیری اندیشیده و به مقامات ارشد کشور ارائه شده است تا در صورت تایید برای امنیت بیشتر و کاهش احتمال عملیات تروریست ها به کار شوند.

وی تاکید کرد: در راستای جلوگیری از تکرار این حوادث وزارت اطلاعات با همکاری دیگر دستگاه ها از جمله سپاه، بسیج، ارتش، نیروی انتظامی، دستگاه قضایی و سایر دستگاه ها تمام تلاش خود را به کار می گیرد و در راستای پاسخ مقتضی به این عمل تروریستی اقدام خواهد کرد.

وزیر اطلاعات اعلام کرد: انشالله تا آخرین نفرات عقبه را شناسایی خواهیم کرد و مردم در آینده ای نه چندان دور شاهد این اقدامات خواهند بود.

شامگاه 24 بهمن سال جاری یک دستگاه اتوبوس حامل رزمندگان اسلام که پس از اتمام ماموریت مرزبانی از منطقه عازم موطن خود بودند، در جاده خاش- زاهدان توسط خودروی انتحاری تروریست‌های تکفیری هدف حمله قرار گرفت که در جریان این جنایت تروریستی 28 تن از کارکنان نیروی زمینی سپاه به شهادت رسیدند.

خبر های مرتبط
نظرات شما