تاریخ انتشار: ۱۹:۲۳ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
پلوسی:

رویکرد ترامپ در مورد ایران، کاملا اشتباه است

«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا رویکرد دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در قبال ایران را کاملا اشتباه خواند و تاکید کرد که کاخ سفید باید قبل از خروج از توافق هسته‌ای 1+5 با ایران، با کشورهای اروپایی مشورت می‌کرد.

رویکرد ترامپ در مورد ایران، کاملا اشتباه است

رویداد۲۴ پلوسی درمصاحبه ای که شبکه خبری «ام.اس.ان.بی.سی.» با وی انجام داد، در مورد درخواست «مایک پنس» معاون رئیس جمهوری آمریکا ازمتحدان اروپایی واشنگتن برای خروج از برجام گفت: معاون رئیس جمهوری آمریکا، سخنگوی نقطه نظرات وی است که از نظر من، در مورد ایران، کاملا اشتباه است.

پنس در سخنانی درکنفرانس امنیتی مونیخ که روز یکشنبه گذشته به پایان رسید، خواستار خروج اتحادیه اروپا از توافق هسته‌ای ایران شده بود که مقام های اروپایی درخواست وی را رد کرده و گفتند که آنها به حمایت از توافق هسته ای و همکاری با دولت ایران ادامه خواهند داد.

رئیس دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا در این مورد که آیا سیاست های ترامپ باعث خلف وعده بین آمریکا و نزدیکترین متحدانش می شود، افزود: امیدوارم که اینطور نباشد. ما به قدر کافی، زمینه های مشترک داریم. 

پلوسی مشورت ترامپ با متحدان اروپایی آمریکا را قبل از اتخاذ تصمیم در مورد خروج از توافق هسته ای و سوریه، حائز اهمیت دانست. 

درهمین حال، لابی ایرانی-آمریکایی نایاک دیشب اعلام کرد که کمیته ملی دمکرات ها قطعنامه ای در حمایت از بازگشت آمریکا به برجام صادر کرده است.

نایاک اکشن، تارنمای وابسته به لابی شورای ملی ایرانی – آمریکایی در خبری که عنوان کرد اختصاصی این تارنما می باشد، گزارش داد که 16 فوریه (27 بهمن) و در جریان کنگره حزبی دمکرات ها، قطعنامه «یاسمین طائب» نماینده ایرانی تبار ایالت ویرجینیا در کمیته حزب، تصویب شد.

دراین گزارش تاکیدشده که بازگشت به برجام اهمیتی ویژه در برنامه‌های دمکرات‌ها برای انتخابات 2020ریاست جمهوری آمریکا خواهد داشت.

به گزارش نایاک اکشن،«الیزابت وارن» و «امی کلوبشار» از داوطلبان نامزدی دمکرات‌ها در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، نظر مساعد خود در مورد بازگشت واشنگتن به برجام را اعلام کرده اند. 

نایاک در این خبر وعده داد که از کنگره نیز به زودی اخبار امیدبخشی در این زمینه منتشر خواهد شد.
ترامپ اردیبهشت ماه سال جاری، خروج کشورش را از برجام به رغم مخالفت های جهانی از برجام اعلام کرد. دیگر طرف های امضا کننده این توافق اعلام کرده اند که به آن وفادار می‌مانند و اقدام آمریکا را محکوم کردند.

خبر های مرتبط
نظرات شما