تاریخ انتشار: ۱۰:۴۸ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۷
برگزیدگان نود و یکمین دوره جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار معرفی شدند:
اعلام برگزیدگان اسکار ۲۰۱۹/ «رُما» بهترین فیلم خارجی زبان شد
رویداد۲۴ بهترین فیلم:
نامزدها: «پلنگ سیاه»، «کو کلاکس کلان سیاه‌پوست»، «راپسودی بوهمی»، «سوگلی»، «کتاب سبز»، «رُما»، «ستاره‌ای متولد شده» و «معاون».
برنده: «کتاب سبز»

بهترین کارگردانی:
نامزدها: اسپایک لی (کو کلاکس کلان سیاه‌پوست)، پاول پاولیکوفسکی (جنگ سرد)، یورگوس لانتیموس (سوگلی)، آلفونسو کوارون (رُما)، آدام مک‌کی (معاون).
برنده: آلفونسو کوارون برای رُما

بهترین بازیگر مرد:
نامزدها: کریستین بیل (معاون)، بردلی کوپر (ستاره‌ای متولد شده)، ویلم دافو (در دروازه ابدیت)، رامی مالک (حماسه کولی)، ویگو مورتنسن (کتاب سبز).
برنده: رامی مالک برای حماسه کولی

بهترین بازیگر زن:
نامزدها: یالیتزا آپاریسیو (رُما)، گلن کلوز (همسر)، الیویا کلمن (سوگلی)، لیدی گاگا (ستاره‌ای متولد شده)، ملیسا مک‌کارتی (هیچ‌وقت می‌توانی مرا ببخشی؟).
برنده: الیویا کلمن برای سوگلی

بهترین بازیگر مرد مکمل:
نامزدها: ماهرشالا علی (کتاب سبز)، آدام درایور (کو کلاکس کلان سیاه‌پوست)، سام الیوت (ستاره‌ای متولد شده)، ریچارد ای. گرانت (هیچ‌وقت می‌توانی مرا ببخشی؟)، سام راکول (معاون).
برنده: ماهرشالا علی برای کتاب سبز

بهترین بازیگر زن مکمل:
نامزدها: ایمی آدامز (معاون)، مارینا دی تاویرا (رُما)، رجینا کینگ (اگر بیل استریت می‌توانست حرف بزند)، اما استون (سوگلی)، ریچل وایس (سوگلی).
برنده: رجینا کینگ برای اگر بیل استریت می‌توانست حرف بزند

بهترین فیلم خارجی‌زبان:
نامزدها: کفرناحوم (لبنان)، جنگ سرد (لهستان)، هرگز رو برنگردان (آلمان)، رُما (مکزیک)، دله دزد‌ها (ژاپن).
برنده: رُما

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی:
نامزدها: «سوگلی»، «فرست ریفورمد»، «کتاب سبز»، «رُما» و «معاون».
برنده: «کتاب سبز»، پیتر فارلی، نیک واله لونگا، برایان هیز کری

بهترین فیلمنامه اقتباسی:
نامزدها: «ترانه باستر اسکراگز»، «کو کلاکس کلان سیاه‌پوست»، «هیچ‌وقت می‌توانی مرا ببخشی؟»، «اگر بیل استریت می‌توانست حرف بزند»، «ستاره‌ای متولد شده».
برنده: «کو کلاکس کلان سیاه‌پوست» نوشته چارلی واکتل، دیوید رابینوویتز، کوین ویلمات، اسپایک لی

بهترین فیلم بلند انیمیشن:
نامزدها: «شگفت‌انگیزان ۲»، «جزیره سگ‌ها»، «میرای از آینده»، «رالف اینترنت را خراب می‌کند»، «اسپایدرمن: در اسپایدر ورس».
برنده: اسپایدرمن: در اسپایدر ورس

بهترین فیلمبرداری:
نامزدها: رابی رایان (سوگلی)، کالب دشانل (هرگز رو برنگردان)، آلفونسو کوارون (رُما)، متی لیباتیک (ستاره‌ای متولد شده)، لوکاش شال (جنگ سرد).
برنده: آلفونسو کوارون برای رُما

بهترین طراحی لباس:
نامزدها: مری زافرس (ترانه باستر اسکراگز)، روث ای. کارتر (پلنگ سیاه)، سندی پوئل (سوگلی)، الکساندر برن (ماری ملکه اسکاتلندی‌ها)، سندی پوئل (مری پاپینز بازمی‌گردد).
برنده: روث ای. کارتر برای فیلم پلنگ سیاه

بهترین مستند بلند:
نامزدها: «سولوی آزاد»، «هیل کانتی امروز صبح، امروز غروب»، «Minding the Gap»، «پدر‌ها و پسرها»، «آربی‌جی».
برنده: «سولوی آزاد» ساخته الیزابت چای واسارهی، جیمی چین

بهترین مستند کوتاه:
نامزدها: «گوسفند سیاه»، «بازی آخر»، «قایق نجات»، «شبی در باغ»، «تناوب، آخر جمله».
برنده: «تناوب، آخر جمله» ساخته رایکا زهتابچی

بهترین تدوین:
بری الکساندر براون (کو کلاکس کلان سیاه‌پوست)، جان آتمن (راپسودی بوهمی)، یورگوس لانتیموس (سوگلی)، پاتریک جی. دان ویتو (کتاب سبز)، هنک کوروین (معاون).
برنده: جان اوتمن برای فیلم «حماسه کولی»

بهترین چهره‌پردازی و مو:
نامزدها: «مرز»، «ماری ملکه اسکاتلندی‌ها»، «معاون».
برنده: کیت بیسکو، پاتریشیا دی‌هنی، گرگ کانم، کریس گالاهر برای فیلم «معاون»

بهترین موسیقی:
نامزدها: لودویگ گورانسون (پلنگ سیاه)، ترنس بلانچارد (کو کلاکس کلان سیاه‌پوست)، نیکلاس بریتل (اگر بیل استریت می‌توانست حرف بزند)، الکساندر دپلا (جزیره سگ‌ها)، مارک شیمن (مری پاپینز بازمی‌گردد).
برنده: «پلنگ سیاه»، لودویگ گورانسون

بهترین ترانه:
نامزدها: «همه آن ستاره‌ها» برای فیلم «پلنگ سیاه»، «من می‌جنگم» برای فیلم «آربی‌جی»، «جایی که چیز‌های گمشده می‌روند» برای فیلم «مری پاپینز بازمی‌گردد»، «سطحی» برای فیلم «ستاره‌ای متولد شده»، «وقتی یک کابوی مهمیزش را با بال عوض می‌کند» برای فیلم «ترانه باستر اسکراگز».
برنده: «سطحی» لیدی گاگا، مارک رانسن، آنتونی رزاماندو، اندرو وایات، اجراشده توسط بردلی کوپر و لیدی گاگا از فیلم «ستاره‌ای متولد شده»

بهترین طراحی صحنه:
نامزدها: «پلنگ سیاه»، «سوگلی»، «اولین انسان»، «مری پاپینز بازمی‌گردد»، «رُما».
برنده: هانا بیکلر، جی هارت برای پلنگ سیاه

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن:
نامزدها: «رفتار حیوانی»، «بائو»، «اواخر عصر»، «قدم کوچک»، «تعطیلات آخر هفته».
برنده: «بائو»

بهترین فیلم کوتاه زنده:
نامزدها: «بازداشت»، «فاو»، «مارگریت»، «مادر»، «پوست».
برنده: «پوست» ساخته گای ناتیو

بهترین تدوین صدا:
نامزدها: «پلنگ سیاه»، «حماسه کولی»، «اولین انسان»، «یک مکان آرام»، «رُما».
برنده: جان وارهرست، نینا هارستون برای «حماسه کولی»

بهترین صداگذاری:
نامزدها: «پلنگ سیاه»، «حماسه کولی»، «اولین انسان»، «رُما»، «ستاره‌ای متولد شده».
برنده: حماسه کولی

بهترین جلوه‌های تصویری:
نامزدها: «انتقامجویان: جنگ بی‌نهایت»، «کریستوفر رابین»، «اولین انسان»، «بازیکن شماره یک آماده»، «سولو: داستانی از جنگ‌های ستاره‌ای»
برنده: «اولین انسان»
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: