تاریخ انتشار: ۱۳:۱۳ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
فدریکا موگرینی:
فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت: انتقال کمک‌های مالی اروپا برای بازسازی سوریه که هم اینک به گفته او ۱۷ میلیارد یورو جمع‌آوری‌شده، درگرو احیای روند صلح سوریه در ژنو است.
کمک مالی اروپا درگرو احیای روند صلح سوریه در ژنو است
رویداد۲۴ موگرینی که در آستانه آخرین روز کنفرانس «حمایت از آینده سوریه و منطقه» در گفت‌وگو با خبرنگاران در بروکسل سخن می‌گفت: افزود اتحادیه اروپا از مردم سوریه در داخل و خارج از زمان آغاز بحران این کشور به لحاظ سیاسی و مالی حمایت کرده است.

وی با بیان اینکه توجه جامعه جهانی به بحران سوریه کمتر شده است، افزود: در این کنفرانس افرادی را از سراسر جهان گردهم آوردیم که اعلام کنیم بایستی روی احیای روند صلح سوریه در ژنو متمرکز شویم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا حمایت از روند صلح سازمان ملل در حل بحران سوریه و کسب حمایت مالی برای بازسازی این کشور را از اولویت‌های کنفرانس بروکسل برشمرد و همچنین افزود: هدف ما این است که فشار‌ها برای انتقال ایمن محموله‌های بشردوستانه به سوریه را افزایش دهیم.

وی در این رابطه حضور نمایندگانی از کشور‌های اردن، ترکیه و لبنان برای انعکاس چالش‌های کشور‌های همسایه سوریه را حائز اهمیت خواند. موگرینی ادامه داد: ما تلاش می‌کنیم تا خدمات رسانی در مناطقی که به‌تازگی از تصرف داعش خارج‌شده، از سر گرفته شود و سایر مناطق این کشور هم به ثبات برسد.

سومین کنفرانس مشترک سازمان ملل و اتحادیه اروپا با موضوع 'حمایت از آینده سوریه و منطقه' دیروز در بروکسل آغاز به کارکرد.

در این کنفرانس علاوه بر مقامات سیاسی و تصمیم‌گیرندگان از اروپا، سازمان ملل و کشور‌های همسایه سوریه، اعضای جوامع مدنی و فعالان اجتماعی سوری نیز حضور دارند.

در این کنفرانس بیش از هزار شرکت‌کننده ازجمله نمایندگان جوامع مدنی از سوریه و منطقه، وزرا و تصمیم سازان کشور‌های همسایه، حامیان مالی بین‌المللی، سازمان ملل و صلیب سرخ شرکت دارند و بر تمامی جنبه‌های کلیدی بحران سوریه ازجمله یافتن راهکاری سیاسی، بهبود وضعیت انسانی و تقویت توسعه منطقه‌ای تمرکز خواهد داشت.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: