تاریخ انتشار: ۲۲:۰۹ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۸
استاندار لرستان:

آب شرب شهر پلدختر گل آلود است / هنوز آب شهر معمولان وصل نشده

استاندار لرستان گفت: به طور مرتب آخرین وضعیت زیرساختی شهر‌ها و روستا‌های سیلزده لرستان پیگیری می‌شود، ولی هنوز تعداد زیادی از روستا‌ها مشکل جاده و آب و برق دارند که به سرعت در حال برطرف شدن است.
  رویداد۲۴ سید موسی خادمی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مناطق سیلزده پلدختر در جمع خبرنگاران با تاکید براینکه سیلزدگان را فراموش نخواهیم کرد و ارائه خدمات به مناطق سیل زده ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: راه ارتباطی مهمترین عنصر برای خدمات رسانی است که باید به آن توجه کرد چرا که قطعی آب و برق مربوط به ایجاد راه دسترسی به روستا‌ها است که در این راستا وزارت راه موظف شده که نقشه راه‌ها را مشخص کند.

وی افزود: در آخرین آمار هیچ گونه راهی وجود ندارد و باید از راه‌های موقت استفاده کنیم و در برخی روستا‌ها مسیر جایگزین باید ایجاد شود.

استاندار لرستان ادامه داد: هنوز ارتباط تلفنی در برخی روستا‌ها وجود ندارد، اما تعداد مشکلات روستا‌ها نسبت به روز‌های اول کاهش یافته است.

خادمی اضافه کرد: موضوع آب شرب شهر پلدختر برطرف شده، اما ظاهرا مشکلاتی وجود دارد که توصیه می‌شود مردم به دلیل گل آلود بودن آب را جوشانده و مصرف کنند.

وی گفت: برخی مردم در حال شستن فرش و لوازم هستند که باید صبوری کنند تا وضعیت عادی شود.

خادمی بیان کرد: هنوز آب شهر معمولان وصل نشده که باید برق را به ایستگاه پمپاژ رسانده که در حال تلاش برای تحقق این مهم هستیم.

وی در خصوص توزیع مواد غذایی اضافه کرد: با ارائه شناسنامه امدادی به سیل‌زدگان توزیع مواد غذایی نباید مشکلی داشته باشد، برخی‌ها شناسنامه دریافت نکردند که باید انجام شود.

استاندار لرستان ادامه داد: با افرادی که با آبروی قوم لر بازی می‌کنند باید برخورد شود چرا که برخی‌ها از این موضوع سوء استفاده می‌کند.

وی افزود: شاید نتوانیم تمامی خسارات را جبران کنیم، اما بخش قابل توجهی از مشکلات مردم مناطق سیل زده را مرتفع می‌کنیم.
بر اثر سیل روز دوشنبه ۱۲ فروردین در لرستان رودخانه‌های این استان در شهرستان‌های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صد‌ها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.

اکنون برق، آب و گاز برخی از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل‌های بسیاری در مسیر‌های اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستا‌های سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.

مردم شهر‌های پلدختر و معمولان و روستا‌های اطراف حاشیه کشکان از ۱۲ فروردین ۲۴ ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه‌های اطراف گذراندند.

تمامی راه‌های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی‌داد، اما از نخستین ساعات ۱۳ فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان ۱۵ هزار میلیارد ریال است و ۱۵ نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: اخبار سیل امروز
نظرات شما
پیشخوان