تاریخ انتشار: ۱۷:۱۰ - ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
سخنگوی دفتر سیاسی طالبان:
سخنگوی دفتر سیاسی طالبان گفت: توقف مذاکرات طالبان و آمریکا صحت ندارد و روند گفت‌وگوها مجددا از فردا آغاز خواهد شد.
خبر توقف مذاکره طالبان با آمریکا خروج اشغالگران از افغانستان صحت ندارد
رویداد۲۴ «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در دوحه از ادامه گفتگو‌ها میان طالبان و آمریکا خبر داد و اظهار کرد: اخیراً اخباری در مورد توقف مذاکرات میان طالبان و هیات آمریکایی در رسانه‌های داخلی و خارجی منتشر شده که بدین وسیله این خبر را رد می‌کنم و این اخبار به کلی کذب است.

عضو دفتر سیاسی طالبان گفت: قرار بر این شد که مذاکرات، تنها امروز (ششم ماه می) به دلیل حلول ماه مبارک رمضان متوقف و فردا (هفتم ماه می) مجدداً شروع شود. متاسفانه رسانه‌ها این موضوع را وارونه منعکس کردند و حتی برخی از خبرگزاری‌ها خبر به بن‌بست رسیدن مذاکرات را منتشر کردند که شخصاً تمامی آن‌ها را رد می‌کنم.

وی عنوان کرد: محور اصلی مذاکرات همانند گذشته بر سر خروج نیرو‌های نظامی آمریکا از خاک افغانستان خواهد بود که این موضوع برای هر دو طرف بسیار اهمیت دارد. ما معتقدیم تا زمانی که اشغالگران از افغانستان خارج نشوند، نمی‌توان بر سر مسائل دیگر وارد مذاکره شد. به عبارتی دیگر تا مشکلات و موانع خارجی مرتفع نشود نمی‌توان در مورد مسائل داخلی تصمیم‌گیری کرد.

سهیل شاهین در پاسخ به این پرسش که آیا کاهش اختلاف میان طالبان و آمریکا بر سر خروج نیرو‌ها از افغانستان صحت دارد یا خیر، گفت: بله این موضوع صحت دارد. کاهش اختلافات درست است، اما «سازش» صورت نگرفته است و مذاکرات از فردا مجدداً شروع خواهد شد.
منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: