تاریخ انتشار: ۱۰:۴۷ - ۰۱ تير ۱۳۹۸
رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور خبرداد:
رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور از آغاز عملیات حج تمتع از ۱۷ تیر در ۱۷ ایستگاه پروازی کشور خبر داد و گفت: مهمترین مشکل ما در بحث مواد مخدر است که بعضاً افراد مسن اقدام به حمل مواد برای مصرف می‌کنند.
آغاز عملیات حج تمتع از ۱۷ تیر ماه / حمل مواد مخدر مهم‌ترین مشکل اعزام حجاج
رویداد۲۴  سردار حسن مهری در نشست خبری با اصحاب رسانه به تمهیدات پلیس برای حج تمتع سال ۱۳۹۸ پرداخت و اظهار داشت: انشالله از ۱۷ تیر عملیات حج تمتع در ۱۷ ایستگاه پروازی آغاز خواهد شد و رئیس پلیس فرودگاه گفت: مهمترین مشکل ما در بحث مواد مخدر است که بعضاً افراد مسن اقدام به حمل مواد برای مصرف می‌کنند.

وی به برگزاری جلسات در بحث پیشگیری از قاچاق مواد مخدر از کشور پرداخت و گفت: لیست زائرانی که اعتیاد داشتند در اختیار پلیس قرار گرفت تا اقدامات کنترلی انجام شود؛ همچنین قوانین عربستان در ارتباط با مواد مخدر برای زائران تشریح شد.

رئیس پلیس فرودگاه اعلام کرد اگر هر مقدار مواد از زائر کشف شود از سفر و پرواز آن زائر جلوگیری خواهد شد و این جلوگیری می‌تواند مشکلاتی برای خود و همراهان آن‌ها به وجود آورد.

وی به افرادی که از دارو‌های خاص استفاده می‌کنند توصیه کرد که حتماً دارو‌های خود به میزان مورد نیاز همراه داشته و همچنین نسخه پزشک را هم بیاورند.

سردار مهری گفت: اگر زائران داروی غیرمجاز همراه داشته باشند (همانند مواد مخدر) در عربستان با مشکل مواجه می‌شوند.

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور به ذکر نمونه دیگری در عربستان پرداخت و گفت: اگر در مسجدالحرام و اطراف آن پول یا کیفی روی زمین افتاده باشد و زائران برای برای بازگرداندن به صاحب خود بردارند برای پلیس عربستان به منزله سرقت بوده و با زائر برخورد می‌شود؛ بنابراین لازم است که زائران به این نکته ظریف هم دقت کنند.

این مقام ارشد پلیس فرودگاه‌های کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از زائرانی که معتاد هستند در حال ترک بوده و شربت متادون استفاده می‌کنند، گفت: همراه داشتن شربت متادون در کشور عربستان جرم محسوب شده و فرد دستگیر و به زندان می‌رود؛ بنابراین لازم است که زائران از همراه داشتن دارو‌های غیرمجاز پرهیز کنند.

سردار مهری به دستگیری ۱۹۰ نفر از زائران در سال گذشته به واسطه داشتن دارو‌های ممنوعه و حمل مواد مخدر پرداخت و افزود در نهایت با اقدامات پلیس و ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان حج و زیارت باید و دادستان اقدامات لازم انجام شد و فقط ده نفر نتوانستند به سفر حج اعزام شوند و ۱۸۰ نفر دیگر با تأخیر به مراسم حج رسیدند. این مقام ارشد پلیس فرودگاه گفت: خوشبختانه ۱۰ سال است که به واسطه اقداماتی که انجام می‌دهیم دستگیری زائران به واسطه مواد مخدر عربستان را شاهد نبودیم.
منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: