تاریخ انتشار: ۱۱:۴۰ - ۰۵ تير ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۶ نظر
کودک آزار دیده در کارواش پس از ناپدید شدن پدرش یک ماه در کارواش نگهداری می‌شد.
جزییات سرنوشت وحشتناک کودک رها شده در کارواش بوشهر
رویداد۲۴ علی پولادی مدیرکل بهزیستی بوشهر گفت: حسب گزارش دریافتی اورژانس اجتماعی ۱۲۳ توسط یکی از شهروندان در تاریخ ۱۲ خرداد ۹۸ مبنی بر اینکه در یکی از کارواش‌های شهر بوشهر رفتار‌های نامناسبی با یک کودک در حال انجام است، بلافاصله نیرو‌های اورژانس بهزیستی به آن مکان مراجعه می‌کنند، اما به آن‌ها اجازه ورود داده نمی‌شود.

علی پولادی ریشهری با اشاره به اینکه موضوع دارای ابعاد امنیتی و قضائی است و نمی‌توان بسیاری از مسائل را مطرح کرد، افزود: بعد از اینکه نیرو‌های ما کودک را می‌بینند بلافاصله او را به بهزیستی ارجاع داده و پس از آن سریعاً به بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر انتقال داده می‌شود.

وی اضافه کرد: کودک تحت درمان قرار می‌گیرد و آزمایشات مختلف و معاینات لازم برای او انجام می‌شود، و از آن تاریخ تاکنون نیز تحت درمان است.

مدیرکل بهزیستی بوشهر اظهار کرد: در این راستا بهزیستی یک روانشناس و یک نماینده حقوقی برای پیگیری پرونده تعیین کرده است و روند درمانی کودک ادامه دارد. همچنین یک پرستار ویژه به منظور مراقبت از کودک در بیمارستان و برای ارتباط گرفتن با کودک و کاهش مشکلات او در نظر گرفته شده و همزمان با این مراحل، مدارک و مستندات مربوط به کودک آسیب‌دیده نیز در اختیار دستگاه‌های ذی‌ربط قضائی قرار داده شده است. پولادی ریشهری عنوان کرد: در این زمینه از طرف دادستانی تشکیل پرونده شده و مراحل تحقیقات در حال انجام است که مراتب بیشتر از طریق آن مرجع قابل پیگیری می‌باشد.

ناپدید شدن یکباره‎ پدر و رها شدن کودک

وی با اشاره به اینکه در بحث شناسایی والدین نیز اقداماتی از سوی بهزیستی انجام شده است، گفت: این کودک با پدر و مادرش زندگی می‌کرده و متأسفانه پدر دارای اعتیاد شدید بوده، و ظاهراً از مادر جدا شده است. مادر در این ماجرا حضور نداشته و پدر هم در کارواش مشغول به کار و بچه نیز نزد خودش بوده است.

مدیرکل بهزیستی بوشهر بیان کرد: بنا بر گزارشات دریافتی از افراد حاضر در آن محل پدر به یکباره ناپدید و کودک در آنجا رها می‌شود. حسب اعلام افراد در کارواش، کودک به مدت یک ماه در کارواش تنها مانده و در آن مکان نگهداری می‌شده است، پس از آن یکی از شهروندان با مراجعه به این محل شرایط را دیده و بلافاصله به بهزیستی گزارش می‌دهد و نیرو‌های اورژانس اجتماعی به محل مراجعه و کودک را در یک شرایط نامناسب و ناگوار می‌بینند و بلافاصله به بهزیستی و بیمارستان برای درمان منتقل می‌کنند؛ این خلاصه‌ای از تمام ماجرا است.

علی پولادی ریشهری می‌گوید: در زمان مشاهده و پیدا شدن کودک توسط بهزیستی از لحاظ جسمی آسیب‌هایی به او وارد شده بوده، اما جزئیات به طور دقیق مشخص نیست. آثار جراحت بر روی بدن کودک وجود داشته، و سر کودک دچار شکستگی و دستش هم دچار آسیب‌دیدگی بوده است. طبیعتاً کسی که در چنین فضایی مورد اذیت و آزار قرار می‌گرفته، بخش زیادی هم از لحاظ روانی آسیب دیده و ترسی که بر اثر محیط برای کودک ایجاد شده و شرایط آنجا سبب شده که در تکلم، و رفتار اجتماعی دچار آسیب شود.

وی خاطرنشان کرد: کودک آسیب دیده از ناحیه سر مورد عمل جراحی قرار گرفته و ترمیم پوست سر انجام شده و در حال حاضر نیز در بیمارستان شهدای خلیج فارس بستری و تحت درمان است و نیاز به مراقبت‌های بیشتر و احتمالاً عمل جراحی با نظر پزشک متخصص وجود دارد.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر در خصوص اعلام آمادگی چند تن از وکلای استان جهت همکاری در پیگیری این پرونده و تصمیم بهزیستی در این خصوص پاسخ داد: ما در خدمت افراد هستیم و هر کسی که به عنوان همکاری برای انجام امور مربوط به خیرین و پرونده‌ها بتواند کمکی به بهزیستی ارائه کند استقبال می‌کنیم. در موضوع کودک آزاری نیز به همین شکل، البته کار از طریق مراجع قضائی دنبال می‌شود و بهزیستی نیز یک نماینده حقوقی تعیین کرده است، ولی این افراد اگر تمایل داشته باشند در خدمت ایشان هستیم.
 
منبع: رکنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
0
5
فقر و اعتیاد و بی فکری مسئولان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
0
3
خدا رو شکر بچه نجات پیدا کرد متاسفانه در بسیاری از موارد بچه های توسط بستگان درجه اول آسیب جسمی وروحی می بینند ویا رها می شوند
رضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
0
6
خدای من انسانیت و رحم و مروت مردم چه شده.آخه بچه به این کوچکی چقدر باید مورد ظلم قرار بگیره.از زور بدبختی با پدر معتاد بیاد سرکار و بعد این همه بلا.....انسانم آرزوست...
مرسده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
0
2
آخی.چه بچه بانمک و نازی.دستت بشکنه بچه رو اذیت کردی.
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
0
2
مجازات کودک ازاری در بعضی از کشورهای غربی این هست که فرد رو عقیم میکنن که بهترین مجازاته،اگه تو ایران هم اینطور بشه دیگه اقوام نزدیک و دور نداره کسی جرات نمیکنه به بچه ای چپ نگاه کنه،همچنین در مورد بعضی معلم هایی که
در مدارس بچه ها رو کتک میرنن،آخه پرداخت دیه هم شد مجازات!دیه رو که پدر و مادرش میگیرن و تمام،آزار روحی که بچه دیده رو با چی جبران میکنن!؟؟
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
0
1
هیچ چیز به اندازه ی ظلم به بچه های معصوم و بی دفاع برام آزاردهنده نیست.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: