تاریخ انتشار: ۱۳:۵۴ - ۱۲ تير ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور:
فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: با قاطعیت با کشف حجاب در فرودگاه‌ها برخورد می‌کنیم و ابلاغ کتبی به ما شده که این موضوع را با قوت و قدرت حتی داخل هواپیما ادامه دهیم.
با مسافران بی‌حجاب در داخل هواپیما برخورد می‌کنیم
رویداد۲۴ سردار حسین مهری درباره اظهاراتش در خصوص اینکه آیا جلوگیری از سوار شدن مسافران بدحجاب به هواپیما از سوی پلیس فرودگاه‌ها، زیربنای قانونی دارد یا خیر؟ گفت: بر اساس قانون، پلیس موظف است با جرم مشهود مقابله کند. به خصوص اینکه قانون برای جرم مشهود مجازات تعیین کرده است.

وی افزود: کسی که کشف حجاب کند، پلیس حتماً برخورد خواهد کرد.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور در پاسخ به این پرسش که آیا برخورد با کشف حجاب در فرودگاه‌ها، نیاز به حکم قضائی دارد؟ اظهار داشت: با مرجع قضائی هماهنگ می‌کنیم و حکم قضائی اخذ خواهیم کرد. ضمن اینکه مقامات قضائی هم اعلام کرده اند در جرایم مشهود، پشتیبان پلیس هستند و ما هم حتماً برخورد خواهیم کرد. با توجه به اینکه کشف حجاب جز جرام مشهود است، با این جرم بدون تعارف برخورد می‌شود.

وی یادآور شد: پلیس در مرحله اول به افرادی که در فرودگاه‌ها کشف حجاب کنند، تذکر می‌دهد؛ اگر فرد متخلف به تخلف خود ادامه داد، به عنوان جرم مشهود آن را پرونده کرده و تحویل مقام قضائی خواهیم داد.

سردار مهری ادامه داد: البته اکثر مسافرانی که در فرودگاه به دلیل وضعیت ظاهری نامناسب از سوی پلیس تذکر دریافت می‌کنند، به تذکرات عمل می‌کنند و ما هم در همان مرحله کار را خاتمه می‌دهیم.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر از کشف حجاب مسافران در داخل هواپیما گزارش برسد، از مسافرت فرد متخلف جلوگیری می‌شود یا خیر؟ گفت: با هماهنگی با همکاران ما در سپاه حفاظت پروازها، به ما گزارش داده و رسیدگی می‌کنیم.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور درباره پرواز‌های خارجی نیز تصریح کرد: اگر کشف حجاب مسافران پرواز‌های خارجی در فرودگاه‌های داخل ایران باشد مشمول این قانون می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون موردی هم داشته‌اید؟ گفت: هنوز نه.

سردار مهری ادامه داد: این موضوع را با قاطعیت انجام می‌دهیم و حتی از سوی مقامات ارشد مورد حمایت قرار گرفته‌ایم و به ما کتباً ابلاغ کرده اند که با این موارد حتماً برخورد شود.
منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناظری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
0
1
از مسئولان پایگاه خبری رویداد می پرسم آیا کشف حجاب در رسانه ای مانند رویداد دارای مجوز خاص است؟ این همه تصاویر افراد شناخته شده و مشهور و غیر مشهور با لباس و آرایشی به مراتب غیر اخلاقی و نامتناسب با شئون زنان مسلمان و بر خلاف عفت عمومی و خصوصی یک زن با مجوز کدام سازمان و یا نهاد جمهوری اسلامی صورت می پذیرد.آیا این پرسش را در معرض دید مخاطبین رویداد قرار می دهید؟
ناظری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
0
0
به نظر می رسد رویداد خواننده و طرفداری ندارد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: