تاریخ انتشار: ۱۰:۱۴ - ۲۳ تير ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
شهربانو امانی عنوان کرد:
عضو شورای شهر تهران با انتقاد از پیامک‌های پلیس برای متهمان به بی‌حجابی گفت: جوانان با این رفتار‌ها از جامعه جدا می‌شوند و این رفتار‌ها نتیجه عکس می‌دهد.
گزارش بدحجابی توهین به زنان جامعه/ ایجاد نفاق نتیجه این رفتار‌ها
شهربانو امانی با اشاره به گزارش پیامکی بی‌حجابی گفت: اخیرا پلیس اعلام کرده است که بی‌حجابی را گزارش دهید. ما بی‌حجابی نداریم و همه زنان حجاب دارند. آزموده را آزمودن خطاست. برخی برنامه‌ها اجرا شده است، اما موفقیت‌آمیز نبوده است. این همه وقت برای مبارزه با ماهواره گذاشته شد، اما آیا موفق شدند؟

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: رفتار‌هایی که مردم را از هم جدا می‌کند، تسویه حساب‌های شخصی است. چطور یک راننده به خودش اجازه می‌دهد که گزارش بدحجابی بدهد. این امر توهین به مادر و دختر جامعه است. جوانان با این رفتار‌ها جدا می‌شوند و این رفتار‌ها نتیجه عکس می‌دهد. در وضعی که باید پیوست‌های اجتماعی و همبستگی‌های اجتماعی را افزایش داد، اینگونه رفتار‌ها از سوی مسئولان، مردم را جدا می‌کند و مردم را به سمتی می‌برد که نفاق ایجاد می‌کند و اینگونه رفتار‌ها به نفع جامعه نیست.

رئیس کمیته ایمنی حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: اکنون خشونت جنسی و جسمی در جامعه ۱۰ برابر کشف حجاب جریمه دارد. جریمه نقدی کسی که حجاب را رعایت نکند ۵ تا ۵۰ هزار تومان است و حبس نیز از ۱۰ روز تا دو ماه تعیین شده است در حالی که اگر کسی خشونت کلامی داشته باشد و به نوعی مزاحمت ایجاد کند، طبق قانون مجازاتش ۱۰ برابر کسی است که کشف حجاب کرده است و ۶ ماه زندان برای او تعیین شده است. پس چرا این موضوع را ترویج نمی‌کنیم؟ به نظر من اگر قول‌هایی که به مردم داده شد عملی می‌شد کف مطالبات دختران ما این نبود.
 
منبع: پانا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
0
0
اینکه مسولان در اجرای قانون رسمی و شرعی مملکت اسلامی دچار اختلاف هستن جای تاسف داره وگرنه اکثریت مردم با حیا و عفیف هستن و از قانون شکنی اونم در مسایل شرعی و اسلام بیزار .
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: