تاریخ انتشار: ۱۰:۵۹ - ۲۳ تير ۱۳۹۸
۳ نماینده ایران به دیدار فینال و ۲ نماینده به دیدار رده بندی مسابقات پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا در تایلند راه یافتند.
۳ طلا و ۲ برنز دیگر در انتظار آزادکاران جوان در آسیایی تایلند/ قهرمانی ایران مسجل شد
رویداد۲۴ مسابقات پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان آسیا از صبح امروز (یکشنبه) در شهر چونبوری تایلند در حال برگزاری است که در پایان دیدار‌های مقدماتی مهدی شیرازی در وزن ۶۱ کیلوگرم، علیرضا عبدالهی در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و امیرحسین کاووسی در وزن ۷۴ کیلوگرم و سید ابوالفضل هاشمی در وزن ۸۶ کیلوگرم نیز راهی دیدار رده بندی شدند.

روز گذشته نیز تیم ایران به ۳ مدال طلا و یک مدال نقره دست یافته بود و با توجه به نتایج کسب شده، تیم ایران قهرمان زودهنگام این رقابت‌ها لقب گرفت.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:
در وزن ۶۱ کیلوگرم مهدی شیرازی در دور نخست با نتیجه ۳ بر صفر سانگ بوم هان از کره جنوبی را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۳ اکرام جان حاجی مراداف از قرقیزستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل کودای اوگاوا از ژاپن با نتیجه ۳ بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. شیرازی در دیدار پایانی به مصاف نادر رحیم اف از ازبکستان می‌رود.

در وزن ۷۴ کیلوگرم امیرحسین کاووسی در دور مقابل نورتیلیک کاریپبایف از قرقیزستان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد دولت یرگیش از قزاقستان را با نتیجه ۴ بر ۳ شکست داد، اما در مرحله نیمه نهایی مقابل پراوین مالیک از هند با نتیجه ۱۶ بر ۵ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. کاووسی در این دیدار با بایارسایخان تسیدنبالجیر از مغولستان کشتی می‌گیرد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم سید ابوالفضل هاشمی در دور نخست با نتیجه ۷ بر ۲ از سد اورگیلوخ داگوادورج از مغولستان گذشت. وی در دور بعد با نتیجه ۲ بر ۲ آبیلای سووت از قزاقستان را از پیش روی برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. هاشمی در این مرحله مقابل تاتسویا شیرای از ژاپن با نتیجه ۳ بر یک مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. حریف هاشمی در این دیدار گوویند کومار از کشور هند است. هاشمی در این مسابقات نمایش خوبی نداشت و در هر دو مسابقه با قزاقستان و ژاپن کند و کم کار بود. هاشمی در مسابقه با ژاپن درست در ثانیه آخر خاک شد و مسابقه را واگذار کرد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم علیرضا عبدالهی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر سیمبات سلیمان اف از قرقیزستان را مغلوب کرد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل بکزات اورکیمبای از قزاقستان با نتیجه ۴ بر صفر و ضربه فنی به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. حریف عبدالهی در دیدار پایانی آینیاز صفرنیازاف از ازبکستان است.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۷ بر صفر و ضربه فنی مقابل بک دولت اوسربای از قزاقستان به پیروزی دست یافت. وی در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر شوگو موتو از ژاپن را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. زارع در دیدار نهایی به مصاف بوهردن از چین می‌رود.

دیدار‌های فینال و رده بندی اوزان فوق بعد از ظهر امروز برگزار می‌شود.
منبع: ایسنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: