تاریخ انتشار: ۱۵:۰۷ - ۲۳ تير ۱۳۹۸
در کنسرت گروه موسیقی «همنوازان فاخته» با آهنگسازی کیوان ساکت، از تاسیس هنرستان موسیقی دختران و پسران در شهر تنکابن خبر داده شد.
کیوان ساکت، هنرستان موسیقی تأسیس می‌کند
رویداد۲۴ کنسرت گروه موسیقی «همنوازان فاخته» به سرپرستی خشایار پارسا، جمعه بیست و یکم تیرماه با اعلام خبر تاسیس هنرستان موسیقی دختران و پسران در شهر تنکابن برگزار شد.

در این اجرا کیوان ساکت به عنوان آهنگساز و وحید تاج خواننده، اعضای گروه همنوازان فاخته را همراهی کردند.

خشایار پارسا در ابتدای این کنسرت، اعلام کرد: برای بالا بردن سطح موسیقی تنکابن و معرفی شیوه‌های مختلف موسیقی ایران در این منطقه، تلاش کرده است جدا از سلیقه شخصی و دغدغه گروه شیوه‌های دیگر را هم معرفی و اجرا کند.

وی افزود: تلاش خود را می‌کنم که تمرکز اجرای موسیقی فاخر را از پایتخت و شهر‌های بزرگ به تنکابن و غرب استان مازندران انتقال دهم. در این راستا به دنبال تاسیس هنرستان موسیقی دختران و پسران در شهر تنکابن هستم، اقدامات لازم انجام شده است و حضور اساتیدی، چون کیوان ساکت و جذب سرمایه‌های خیرین هنر دوست باعث رشد و شکوفایی هنرستان موسیقی خواهد شد.

خشایار پارسا (تنبک)، هامون بهرامی مقدم (سنتور)، ابوذر حسینی (عود)، آرمان حیدریان (کمانچه)، مجید محمدی (تار) و علیرضا رسولی (کمانچه آلتو) نوازندگان گروه همنوازان فاخته را تشکیل می‌دهند که در کنار کیوان ساکت (آهنگساز و نوازنده تار) و وحید تاج (خواننده) به هنرنمایی پرداختند.

دغدغه اصلی گروه همنوازان فاخته آهنگسازی و تمرکز بر روی موسیقی دوره تیموری و مکتب منتظمیه است، اما در این بین، این گروه تلاش دارد تا سبک‌ها و شیوه‌های بزرگان موسیقی ایران را با اجرایی متفاوت بر روی صحنه ببرد.
منبع: ایسنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: