تاریخ انتشار: ۰۹:۳۷ - ۰۱ مرداد ۱۳۹۸
 سیدعباس موسوی:
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: دولت کانادا هنوز به رایزنی‌های ایران برای حل مشکلات کنسولی ایرانیان مقیم این کشور پاسخی نداده است.
امکان ارائه خدمات کنسولی به ایرانیان مقیم کانادا وجود ندارد/ کانادا هنوز به رایزنی های ایران پاسخ نداده است
رویداد۲۴ سید عباس موسوی درباره هماهنگی‌های انجام شده با دولت‌های سوئیس و کانادا جهت ارائه انجام خدمات کنسولی در اتاوا به اتباع و شهروندان ایرانی گفت: از حدود هفت سال قبل که روابط تهران و اوتاوا توسط دولت وقت کانادا قطع شد، ایرانیان مقیم این کشور که حدود ۴۰۰ هزار نفر تخمین زده می‌شوند با مشکلات کنسولی زیادی مواجه بوده اند و برای رفع این مشکلات ناگزیر به کشور‌های دیگر یا تهران مراجعه می‌کنند.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات کنسولی به هموطنان ساکن کانادا همواره از اولویت‌های مهم ایران در تعامل با کانادایی‌ها بوده است، اظهار داشت: با تعیین سوئیس به عنوان حافظ منافع جدید ایران در اتاوا نیز در حال حاضر امکان ارائه خدمات کنسولی به ایرانیان مقیم کانادا وجود ندارد و هنوز به رایزنی‌هایی که با دولت این کشور داشته‌ایم پاسخ نداده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: امیدواریم با نظر مثبت کانادایی‌ها در زمینه ارائه خدمات کنسولی گشایشی میان دو کشور حاصل شود.

برن در چهارمین دور گفتگو‌های جامع سیاسی میان ایران و سوئیس مسئولیت حفاظت از منافع ایران در کانادا را برعهده گرفت. با این حال، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری خود با خبرنگاران اعلام کرد که سوئیس با وجود پذیرش مسئولیت حفاظت از منافع ایران در کانادا، اعلام کرد که مسئولیت انجام خدمات کنسولی برای شهروندان ایرانی مقیم در کانادا را نپذیرفته است.

 

 

 

منبع: ایرنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار