تاریخ انتشار: ۲۱:۰۱ - ۰۱ مرداد ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
فدراسیون جهانی فوتبال در جواب دخالت آمریکا مبنی بر مسدود سازی حساب بانکی فوتبال ایران اعلام کرد این اتفاق، دخالت سیاست در ورزش است.

ایستادگی فیفا مقابل زیاده خواهی آمریکا/ تیر ترامپ به سنگ می‌خورد

رویداد۲۴ فدراسیون فوتبال ایران در ماه‌های اخیر به دلیل تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان با وجود مذاکرات متعددی که با مسئولان فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) انجام داده است، نتوانسته حدود ۱۰ میلیون دلار مطالبات خود از فدراسیون بین المللی فوتبال را دریافت کند.

مسئولان فیفا از سوی دولت آمریکا برای پرداخت نکردن مطالبات فدراسیون فوتبال کشورمان تحت فشار قرار گرفته اند و به همین دلیل راه‌های انتقال این مبلغ به حساب‌های فدراسیون ایران مسدود مانده است. این درحالی است که با توجه به اساسنامه فیفا، این نهاد همواره روی جلوگیری از دخالت سیاست در دولت تاکید کرده است.

به هرحال با اعتراض فدراسیون فوتبال ایران، فیفا به وزارت خزانه داری آمریکا نامه زده تا تحریم‌ها علیه فوتبال ایران را لغو کند، زیرا این موضوع دخالت سیاست در ورزش است.

آرش شکر ریز، کارشناس حقوقی فوتبال ایران اعلام کرد، فیفا به شکایت ما پاسخ داده و اعلام کرده است که با وزارت خزانه‌داری آمریکا مکاتبه کرده و به آن‌ها گوشزد کرده این موضوع دخالت مستقیم سیاست در ورزش است و باید لغو شود. البته تاکنون وزارت خزانه‌داری آمریکا پاسخی نداده و اقدامی نکرده است.

در همین باره، علی سلیمانی، خزانه دار فدراسیون فوتبال هم در گفتگو با ما بیان کرد: فیفا به دولت و وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده است پرداخت مطالبات اعضای فدراسیون بین المللی فوتبال ارتباطی به سیاست ندارد. این موضوع به فدراسیون ایران هم اعلام شده، اما تاکنون نتیجه پیگیری هایش را به ما اعلام نکرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
0
0
فیفا باید نیم ملی امریکا رو معلق کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
0
0
مهم اینه که فوتبال آمریکا معلق شود!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: