تاریخ انتشار: ۱۰:۵۶ - ۰۳ مرداد ۱۳۹۸
برزگر:
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: انگلستان هم ظاهرا از شکست داعش در منطقه خشمگین است، خیلی تلاش کرد که خشم خود را نشان ندهد، اما بالاخره نشان داد. انگلستان زمانی عصبانی‌تر خواهد شد که همین اسلام انگلیسی را که پرورش داده و به منطقه فرستاده روزی برگردد و گریبانگیر خودش شود.
انگلستان هم از شکست داعش در منطقه خشمگین است/ در توقیف نفتکش ایرانی حق مقابله به مثل داشتیم
رویداد۲۴ شهروز برزگر درباره نفتکش توقیف شده ایرانی توسط انگلستان و آخرین اقدامات جهت آزادسازی آن گفت: اقدام توقیف نفتکش ایرانی را محکوم می‌کنیم، چون بر خلاف قوانین بین‌المللی و تجارت آزاد اتفاق افتاده است. ما حق این را داریم که در منطقه و دیگر جا‌ها مقابله به مثل داشته باشیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: این اقدامات مطمئنا به ضرر کشور‌هایی تمام خواهد شد که صاحب نفت نیستند. ما نمی‌خواهیم از حربه داشتن نفت خام استفاده کنیم، اما کاری که شروع شده و به نظر می‌رسد می‌خواهد شروع شود به ضرر کشور‌های مصرف‌کننده نفت خام و بنزین و گازوئیل و... است.

این نماینده مجلس دهم تاکید کرد: کشور‌هایی که ذی‌نفوذ هستند و در آینده متضرر خواهند شد می‌توانند جلوی این اقدامات را بگیرند و این حرکت زشت توقیف نفتکش ایرانی را تقبیح کنند. نظام سلطه اگر بخواهد خطا کند و به خطا‌های گذشته خود ادامه دهد، مطمئنا درسی سنگین خواهد گرفت، چون باید یاد بگیرد که دیگر دوران چندصدسال گذشته نیست که هرکاری را انجام دهد و بی‌پاسخ بماند.

نماینده اصلاح‌طلب مردم سلماس خاطرنشان کرد: انگلیسی‌ها در کشوری زندگی کرده‌اند که آفتاب را ندیده‌اند و همیشه به دنبال کشور‌هایی بوده‌اند که آفتاب داشته باشند تا با آن خباثت خود جهان را به هم بزنند، اما امروز دیگر آن دوران گذشته است. اگر کشور و مردم خود را دوست دارند با تکیه بر اصول انسانیت از این راه به آغوش زندگی بشریت بازگردند، آن هم نه با مکانیزم‌های روباه صفتانه و بر هم زدن روابط انسانی؛ وگرنه درسی خواهند گرفت که در طول تاریخ عبریتی برای نسل‌های آینده بشری شود که اگر خطایی کنند جبران ناپذیر خواهد بود.

وی اظهار داشت: دستگاه دیپلماسی ما اقدامات لازم را انجام داده، اما نشان می‌دهد که انگلستان هم ظاهرا از شکست داعش در منطقه خشمگین است، خیلی تلاش کرد که خشم خود را نشان ندهد، اما بالاخره نشان داد و آن ذات پلید خود را با توقیف نفتکش ایرانی رو کرد. انگلستان زمانی عصبانی‌تر خواهد شد که همین اسلام انگلیسی که پرورش داده و به منطقه فرستاده روزی برگردد و گریبان کشورشان را بگیرد، هنوز که اتفاقی نیافتاده است.

این عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: این آموزش‌هایی که داده‌اند را باید پس بگیرند، همان‌هایی که ما با سعی خود بخشی از آن‌ها را از بین برده‌ایم و کمک‌های مستشاری ما و اقدامات حشدالشعبی باعث شده این‌ها در منطقه جمع شوند، این‌ها روزی برمی‌گردند و از کشور‌هایی سر بر خواهند آورد که در آن‌ها پرورش یافته‌اند. این‌ها اصلا جزو این منطقه نیستند و وقتی پا از گلیم‌تر فراتر می‌گذارند، اینطور می‌شود. این‌ها باید در جزیره خود، بدون آفتاب محبوس شوند و حتی همدیگر را هم نبینند.

وی در پاسخ به سوالی درباره وجود کشتی‌های جنگی نظام سلطه در منظقه خلیج فارس و تاثیرات سیاست اقدام در برابر اقدام از سوی ایران گفت: کشتی‌های آن‌ها در آب‌های آزاد است و در آب‌های سرزمینی ما وجود ندارد و جرات ندارند که وارد آب‌های سرزمینی ما شوند و بخواهند خطا کنند. یک پهپاد نظام سلطه وارد حریم هوایی ما شد دیدیم چه بلایی سر آن آمد. تعارف نداریم که بخواهند حریم آبی و هوایی ما را نقض کنند.

برزگر گفت: ما اگر آن موقع توان نظامی و دفاعی داشتیم آمریکا جرات نمی‌کرد هواپیمای مسافربری ما را بزند و آن خطا را نمی‌کرد، اما این‌ها امروز می‌فهمند الان وضعیت چگونه است. این‌ها با ادبیات تهدید صحبت می‌کنند که در اصل خودشان را تهدید می‌کنند و ما هیچ ترسی نداریم که انگلیس و آمریکا بخواهند ایران را تهدید کنند. ما حتی ترسی نداریم که بخواهند با بعضی در منطقه رقص شمشیر هم داشته باشند. ما توصیه می‌کنیم که خطا نکنند.
منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: