تاریخ انتشار: ۲۰:۰۵ - ۰۳ مرداد ۱۳۹۸

فرمانده کل سپاه پاسداران: فشار و تحریم راه مواجهه با ملت ایران نیست

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکا و متحدانش باید بدانند که فشار، محاصره و تحریم راه مواجهه با ملت ایران نیست و این رویکرد ایران اسلامی را مستحکم‌تر و قوی‌تر خواهد کرد.

  رویداد۲۴سرلشکر سلامی روز پنجشنبه در گردهمایی جهادگران حاضر در سیل خوزستان در سرای امام خامنه‌ای مجتمع فجر سپاه اهواز اظهار داشت: خوزستان همواره کانون همدلی، درخشش و ایمان مردم و میدان آزمون سخت ملت است.

وی افزود: خوزستان در دوران دفاع مقدس خالق صحنه‌های ارزشمندی از ایثار و مقاومت مردم بود که با رشادت‌های خود خاک مقدس کشور را از دست بیگانگان پس گرفتند تا عزت مومنان حفظ شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: خوزستان سرزمینی عادی نیست و در تاریخ متراکم است و جغرافیایی دارد که روی آن تاریخ ایران شکل گرفته است.

وی بیان کرد: در دوران دفاع مقدس تمامی هنرنمایی‌ها، فداکاری، ایثار، شجاعت و رشادت در این سرزمین نمود پیدا کرده است.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: خوزستان در حوادث بزرگی نظیر سیل نیز کانون مهر، عاطفه و احساس عمیق مردم شد و همه اقشار مختلف برای کمک به مردم آسیب دیده حضور پیدا کردند و دست به دست هم مانند دوران دفاع مقدس با سیل جنگیدند.

او بیان کرد: بازهم عنایت‌های خداوند به برکت‌های هدایت‌های رهبر معظم انقلاب باعث شد تمامی ملت بسیج شوند و در کنار نیرو‌های مسلح و بسیج و شرایط سخت را هموار کردند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان این که جوانان فداکار تاریخ و شخصیت یک کشور را می‌سازند، گفت: کشور ما شرایط سختی را تجربه کرده و با دشمنان بزرگی دست و پنجه نرم می‌کند و هنوز نیز در نبردی جهانی است.

وی تصریح کرد: سرزمین ما با تمامی ناهنجاری ها، چالش‌ها و مخاطرات بازهم مقابل دشمن ایستادگی کرده و اگر دشمنان خارجی بخواهند عزت ما را لکه دار کنند فرزندان این سرزمین او را از آسمان به زمین خواهند کشید.

سرلشکر سلامی گفت: اگر هم کفتار پیر استعمار که سهم بزرگی در عقب نگه داشت ثروت‌های مادی و معنوی ملت در تاریخ یکصد ساله داشته، بخواهد در مقابل این ملت عرض اندام کند فرزندان این ملت در دریا کشتی او را از دل چهار ناو آمریکایی و انگلیسی بیرون می‌کشند و آن را به ساحل آورده و توشه انباشته شده استکبار را در هم می‌شکنند.

وی گفت: اینجا سرزمین جوانان بلند قامتی است که اجازه نمی‌دهند که از فرمان رهبر معظم انقلاب بیش از ۴۸ ساعت بگذرد و زمین، دریا و هوا را بر دشمن خراب می‌کنند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: روی زمین با فقر می‌جنگیم و با هم متحد می‌شویم و اجازه نمی‌دهیم گردو غبار محرومیت بر چهره خانه‌ای در ایران بنشیند.

وی گفت: جهاد می‌کنیم برای ساختن ایرانی که امروز تحت حاکمیت اسلامی است و حکومت اسلامی را مقتدر و شکست ناپذیر معرفی می‌کنیم.

سرلشکر سلامی بیان کرد: اکنون در صحنه جنگ نظامی بودن آسان‌تر است چرا که انسان دشمن خود را احساس می‌کنید، اما جهاد برای ساختن امر مهمی است و صبر و طاقت فراوانی می‌خواهد.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: امروز خودمان تصمیم گیرنده هستیم و هیچ قدرتی نمی‌تواند برای ما تصمیم گیری کند؛ باید اراده ملت ایران را بااحترام به رسمیت بشناسند و هیچکس نمی‌تواند تفکرات خود را به ایران تحمیل کند.

وی ادامه داد: هیچ تدبیری، تحمیلی و تاثیری را از هیچ بیگانه‌ای نمی‌پذیریم و با اندیشه‌های بیگانه می‌جنگیم.

سرلشکر سلامی گفت: ما راه استقلال، عزت، پیشرفت، امنیت، رفاه و سربلندی را آموخته ایم و امروز آزاد و مستقلیم.

وی گفت: امروز دشمن عقب نشینی کرده و این همان دشمنی است که می‌گفت: اجازه نمی‌دهیم قطره‌ای نفت از ایران صادر شود، اما در این زمینه ناکام ماندند.

وی بیان کرد: تا زمانی که خواسته‌های مشروع ایران به رسمیت شناخته نشود، دشمن باید عقب نشینی خود را ادامه دهد چرا که ایران صادقانه در جهان حکومت می‌کند و ظلم نمی‌کند و می‌پذیرد

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: