تاریخ انتشار: ۱۲:۰۳ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۸

پرداخت دیه کامل دست به دختر بچه سیستانی

مدیر کل محیط زیست سیستان و بلوچستان پیرامون آخرین وضعیت حوا دختر ۱۰ ساله سیستانی، که مورد حمله گاندو قرار گرفت و یک دست خود را از دست داد، توضیحاتی ارائه داد.

پرداخت دیه کامل دست به دختر بچه سیستانی

رویداد۲۴ وحید پورمردان، درباره آخرین وضعیت حوا دختر ۱۰ ساله سیستانی که مورد حمله گاندو قرار گرفت و یک دست خود را از دست داد گفت: پرداخت دیه کمی زمان بر است. دیه دست به طور کامل به خانواده حوا پرداخت می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: بر اساس مذاکرات انجام شده دیه دست این دختر بچه سیستانی از محل صندوق ملی محیط زیست پرداخت خواهد شد و همچین توافق شده که مبلغی پول به صورت علی الحساب به خانواده حوا پرداخت شود.

پورمردان در ادامه در پاسخ به این سوال که این مبلغ چه میزان خواهد بود بیان کرد: این مبلغ در حد ۱۰ تا ۲۰ میلیون نخواهد بود و پیش بینی شده تا مبلغ درخور توجهی به آن‌ها پرداخت شود.

مدیر کل محیط زیست در ادامه افزود: قرار است که حوا به همراه پدرش  برای درمان روحی روانی و پروتز دست به تهران منتقل شوند. سازمان محیط زیست صفر تا صد هزینه های پزشکی را پرداخت کرده است.

پورمردان افزود: تمساح بسسار منزوی و گوشه گیر است و اصلا مهاجم نیست. طعمه گاندو اصلا انسان نیست و حمله‌ها فقط جهت حفاظت از حریم زندگیش بوده است و اطلاعات نیز نشان دهنده این است که حمله های گاندو به انسان برای شکار نبوده است.

وی در ادامه درباره آخرین سرشماری گاندو ها گفت: در سال گذشته بیش از ۴۰۰ سر تمساح به صورت مشاهده مستقیم شناسایی و سرشماری شده است ولی به علت اینکه گاندو ها با نزدیک شدن انسان به زیر آب این آمار می تواند بیشتر هم باشد.

بر اساس این گزارش دیه از دست دادن دست نصفه دیه کامل است.

منبع: میزان
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: