تاریخ انتشار: ۰۶:۳۵ - ۱۸ مرداد ۱۳۹۸
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت خبر دعوت فرانسه از روحانی برای شرکت در نشست گروه ۷ را که ترامپ نیز در آن حضور دارد، شایعه خواند.

  رویداد۲۴مورگان اورتاگس در نشست خبری خود در واکنش به سوالی در خصوص دعوت رئیس جمهور فرانسه از روحانی برای حضور در نشست جی ۷ گفت: دیروز این شایعه را شنیدم، اما به نظرم درست نمی‌آید. معتقدم که یک شایعه بود.

خبرنگاری پرسید که اگر این خبر درست باشد، آیا آمریکا از آن استقبال می‌کند؟ اورتاگس پاسخ داد: وزیر خارجه و رئیس جمهوری قبلا گفته اند که تمایل دارند با ایران بدون پیش شرطی گفتگو کنند. این پیشنهاد همچنان روی میز است و هر وقت که آیت الله (رهبر معظم انقلاب) یا روحانی یا هر کسی که در این دولت است بخواهند صحبت کنند، شنیده خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا ظریف پس از تحریم، همچنان در توئیتر که یک شبکه اجتماعی آمریکایی است، حضور دارد یا خیر، گفت: فکر می‌کنم او هنوز در توئیتر حضور دارد.

اورتاگس درباره اینکه با توجه به تحریم ظریف، آمریکا قرار است با چه کسی گفتگو کند، گفت فکر نمی‌کنم گفته باشند که حتما باید با شخص خاصی در نظام ایران، صحبت کنند. او گفت: اگر ایرانی‌ها بخواهند درباره چگونگی رفتار همچون یک کشور عادی، بازگشت به عرصه جهانی و لغو تحریم‌ها صحبت کنند، دقیقا می‌دانند که باید به رئیس جمهوری ترامپ تماس بگیرند. ترامپ منتظر تماس تلفنی آن‌ها است.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: