تاریخ انتشار: ۱۲:۱۴ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۸

دولت چگونه مشکل کمبود هواپیما برای اعزام زائران حج را مدیریت کرد؟

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: قطعاً بازگشت بدون دغدغه حجاج یکی از اهداف اصلی وزارت راه و شهرسازی است که در این رابطه برنامه ریزی‌های لازم صورت گرفته تا زائرین خانه خدا بدون هیچ مشکلی به کشور بازگردند.
 
دولت چگونه مشکل کمبود هواپیما برای اعزام زائران حج را مدیریت کرد؟
رویداد۲۴  شهرام آدم نژاد معاون حمل نقل وزیر راه و شهر سازی در جمع خبرنگاران با اشاره به عملیات اعزام حجاج و پایان یافتن پرواز‌های رفت حج تمتع امسال، گفت: در روز ۱۷ تیرماه اولین پرواز و در ۱۵ مرداد ماه آخرین پرواز انجام شد که در مجموع ۸۸۵۴۳ زائر با ۳۶۰ پرواز از ۱۹ فرودگاه کشور به سرزمین وحی مشرف شده‌اند.

وی افزود: حدود ۲۶ درصد این تعداد، ۲۲۹۵۸ مسافر با ۹۴ پرواز از فرودگاه امام خمینی اعزام شده و استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان شرقی به ترتیب بیشترین مسافر اعزامی به سرزمین وحی را داشته اند.
 
آدم نژاد در ادامه تصریح کرد: امسال به دلیل عدم همکاری کشور عربستان در اعزام حجاج و عدم موافقت این کشور با اعزام حجاج با سایر ایرلاین‌های ایرانی، تمام پرواز‌ها توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) انجام شد که با وجود حجم بالای پرواز‌ها، ۷۹ درصد از کل پرواز‌ها با تعجیل به موقع و با کم‌ترین تاخیر انجام شده است و در سایر پرواز‌ها میانگین تاخیر ۱۹ دقیقه بوده است که خوشبختانه رضایتمندی حجاج را به همراه داشته است.
 
وی در ادامه با تشکر از زحمات شبانه‌روزی سازمان هواپیمایی کشور، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، شرکت شهر فرودگاهی حضرت امام و بویژه هواپیمایی جهموری اسلامی ایران در انجام این مسئولیت خطیر، اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های انجام شده در تلاشیم که عملیات برگشت حجاج به کشور نیز مطابق با برنامه و با کیفیت مطلوبی انجام گردد.

معاون وزیر حمل و نقل راه و شهر سازی تاکید کرد: قطعاً بازگشت بدون دغدغه حجاج یکی از اهداف اصلی وزارت راه و شهرسازی است که در این رابطه برنامه ریزی‌های لازم صورت گرفته تا زائرین خانه خدا بدون هیچ مشکلی به کشور بازگردند.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: