تاریخ انتشار: ۱۶:۳۱ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
امیدها برای یافتن فرناز دولتخواه بانوی کوهنوردی که چهار روز پیش در مسیر یخچال شمال شرقی مفقود شده کاهش یافته است. پس از گذشت ۴ روز جستجو برای یافتن بانوی کوهنورد مفقود در دماوند ادامه دارد.
مفقود شدن فرناز دولتخواه بانوی کوهنورد در دماوند +عکس
رویداد۲۴ فرناز دولتخواه به همراه یک گروه ۲۰ نفره آن هم نه در قالب باشگاه معتبر کوهنوردی بلکه در جمع یک گروه خودمانی برای صعود قله دماوند از جبهه شمال شرقی اقدام می‌کنند و به دلیل خستگی به همراه یکی از اعضای گروه کمی با فاصله از گروه اصلی به سمت پایین حرکت می‌کنند و در مسیر یخچال شمال شرقی سقوط می‌کنند.

حمید مساعدیان رئیس بخش امداد و نجات و فدراسیون کوهنوردی با اعلام این خبر گفت: پس از سقوط براساس اظهارات همراه خانم دولتخواه هر دو کوهنورد مصدوم می‌شوند با این وجود خانم دولتخواه اعلام می‌کند به دلیل جا ماندن کوله پشتی اش باید دوباره صعود کند، همراه خانم دولتخواه ایشان را رها می‌کند و به سمت پایان قله حرکت می‌کند که اینجا اشتباه بزرگی را مرتکب می‌شود.

وی افزود: همراه خانم دولتخواه به پایین می‌رسد و پس از اطلاع رسانی درباره همراهش گروه امداد و نجات حاضر در بارگاه سوم فعال می‌شود برای یافتن خانم دولتخواه و انتقال مجروحان چهارشنبه و پنجشنبه بالگرد به منطقه اعزام می‌شود، اما اثری از خانم دولتخواه یافت نمی‌شود.

رئیس بخش امداد و نجات و فدراسیون کوهنوردی گفت: جمعه هم بالگرد در منطقه حاضر بود و به جستجو پرداخت ضمن اینکه در حال حاضر چند تیم جستجو فدراسیون کوهنوردی و استان مازندران در منطقه حضور دارند و در حال جستجو برای پیدا کردن خانم دولتخواه هستند هر چند بر اساس قوانین جستجو برای یافتن مفقودی در کوهستان پس از سه روز روند کاهشی خواهد داشت.
مفقود شدن فرناز دولتخواه بانوی کوهنورد در دماوند +عکس
مفقود شدن فرناز دولتخواه بانوی کوهنورد در دماوند +عکس
مفقود شدن فرناز دولتخواه بانوی کوهنورد در دماوند +عکس

 

 

منبع: فرارو
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
لیدر فرفری
|
-
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
0
0
چرا قضاوت میکنی
مگه شما پلیسی، یا قاضی هستی که میگی هگراهش کار اشتباهی کرده!! خوبه خودت میگی آسیب دیده بوده. خب آخه منطق جان، تو خودت باشی، تو جبهه سمال سرقی ی راه نوشته باشه مرگ، یکی نوشته باشه احتمالا نجات، کدومو میری؟!!!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: