تاریخ انتشار: ۲۱:۲۵ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره معوقات حق التدریس گفت:در حال جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه کشور به ۳۲۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. در این زمان بحث ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار رتبه‌بندی با شرایط خاصی دریافت شد، البته رتبه بندی استاندارد باید در قالب لایحه به مجلس برود و اجرا شود اما ۲۰۰۰ میلیارد تومان تخصیص گرفتیم که تا قبل اول مهر وارد احکام معلمان می‌کنیم.

خبرهای خوش حسینی برای معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش

رویداد۲۴ سید جواد حسینی در شورای اداری استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در سفر به استان سیستان و بلوچستان بازدید از پنج مدرسه در حال ساخت انجام و یک مدرسه نیز به همت خیرین کلنگ زنی شد که می تواند تبدیل به مدرسه حیات طیبه ‌شود گفت: خوشحال شدیم که کلنگ احداث ۴۸ مین مدرسه اختصاصی اوتیسم و اولین مدرسه اوتیسم استان امروز به زمین زده شد.

وی افزود: سازمان آموزش و پرورش استثنایی متعهد شد تا شش ماهه اول امسال هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان با نیازهای ویژه و خدمات و وسایلی چون ویلچر به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان استان قرار بگیرد. همچنین فاز اول بیمارستان فرهنگیان را بازدید کردیم و تعهد کردیم با اختصاص ۱۰ میلیارد تومان فاز دوم نیز تکمیل شود و تا سه ماه آینده به بهره برداری برسد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۶۷ میلیارد از ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار تجهیز سیستم گرمایشی کل کشور به استان سیستان اختصاص می یابد که ۶۰ میلیارد تومان آن مربوط به سیستم حرارتی است گفت: قول دادیم اول مهر پایان مدارس با بخاری نفتی را جشن بگیریم که شامل ۲۴ هزار کلاس درس می شود. هفت میلیارد تومان نیز برای تامین تجهیزات است.

حسینی با بیان اینکه بیش از ۲۸۰ میلیارد تومان اعتبارات ملی برای نوسازی اختصاص یافته است گفت: پایان مدارس خشت و گلی را در اول مهر وعده دادیم.

وی درباره معوقات حق التدریس گفت:در حال جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه کشور به ۳۲۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. در این زمان بحث ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار رتبه بندی با شرایط خاصی دریافت شد، البته رتبه بندی استاندارد باید در قالب لایحه به مجلس برود و اجرا شود اما ۲۰۰۰ میلیارد تومان تخصیص گرفتیم که تا قبل اول مهر وارد احکام معلمان می کنیم.

حسینی ادامه داد: برای حق التدریس شاغلین تامین ۲۴۰ میلیارد تومان لحاظ شده است. پاداش پایان خدمت بازنشستگان نیز اول و آخرشهریور طی دو مرحله پرداخت می‌شود و معوقات ۵۰ درصد خرید خدمات و برونسپاری و معلمان خارج از کشور تا شهریور پرداخت می‌شود.

حسینی افزود: ۴۳ هزار مجوز استخدام برای جذب از طریق دانشگاه فرهنگیان و ماده ۲۸ برای اول مهر دریافت کرده‌ایم. البته ۶۰ هزار بازنشسته نیز خواهیم داشت. اول مهر ۱۴۲ میلیون جلد کتاب درسی با ارز دولتی چاپ و به انبار استان‌ها رفته و حتی یک دانش آموز بدون کتاب، معلم و کلاس نباید داشته باشیم.

حسینی ضمن اعلام اینکه حساب یکپارچه از اول مهر افتتاح و پرونده سلامت الکترونیکی برای دانش آموزان صادر خواهد شد گفت: در شش استان برای بازنشستگان باشگاهدایر شده که تا سال ۹۹ برای همه استان ها افتتاح خواهد شد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش به گسترش و تقویت فعالیت‌های داوطلبانه خیرین اشاره کرد و با بیان اینکه ۱۳۳هزار کلاس درس و به عبارتی بیش از یک سوم مدارس را خیرین تعهد کرده و ساخته‌اند گفت: کارگروه تسهیل امور خیرین و رفع موانع مدرسه سازی هفته آینده تشکیل جلسه می دهد تا خیرین دغدغه کار اجرایی نداشته باشند. مجمع خیرین توسعه آموزش‌های فنی و حرفه ای را نیز کلید زدیم.

وی با اشاره به تشکیل مجمع خیرین مدرسه سار گفت: افراد در حیطه‌های تخصصی مختلف می توانند به مدرسه کمک کنند. انواع کار خیر و یاوری‌ها در درون مدرسه قابل انجام است. از اول مهر انجمن خیریاران دانش‌آموزی را نیز کلید می زنیم. خیریه‌های آموزشیاری را نیز مدنظر داریم.

حسینی با اشاره به استانداردسازی فضا و تجهیزات عنوان کرد: ۱۰۷ هزار مدرسه داریم که یک سوم آنها نیازمند مقاوم سازی هستند. ازسال ۹۲ تا ۹۸ در سیستان و بلوچستان ۴۰۰۰ کلاس درس تحویل شده و اعتبارات تخصیصی به استان رشد قابل توجهی داشته است. فقط امسال ۳۱۸ میلیارد اعتبار ملی برای سیستان و بلوچستان تخصیص داده شده است و ۵۰۰ کلاس تا اول مهر تحویل می شود. باید ۱۶۷ مدرسه خشت و گلی استان را نیز اصلاح کنیم.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۳
معترض
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
0
14
تو این کشور برا همه هست جز کارگر و معلم جنگ اقثصادی که از اینور ارز میدید چند برابرش جریمه میگیرید مگه ریالی به حساب من معلم میاد خزانه و بیتالمال چیه به قشر فقیر که نمیرسه جیب بزرگ شماست اسمش به ماهیتش نمیخوره طلب 7 ماهه چیه خدا ازتون نگزره با مال فقیری مثل معلم خیال نکن داری مدیریت میکنی این قساوت اقتصادیه برکت نداره به والله گریبانتونه میگیره من جز نفرین سلاحی ندارم نفرین بر شما
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
0
2
دروغ می گند
رحیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
0
2
برا رای اعتماده
زهره کریمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
0
2
چرا برای بازنشستگان فرهنگی اقدامی نمی شود؟
اگر طرح رتبه بندی می آید باید شامل بازنشستگان فرهنگی هم بشود.
بازنشته فرهنگی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
0
3
هفت ماه بدهی معلمان فلک زده رو ندادید حالا براشون ازجنگ اقتصادی خطبه میکنی بی وجدان.....میلیارد میلیارد روز روشن میدزدند ،وزیراتون 20میلیون،30میلیون در ماه حقوق میگیرند...به معوقه فرهنگیان که میرسه آسمون میتپه.....خدا لعنتتون کنه....
جوحو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
0
2
مدیریت ازجیب مردم یا به عبارتی راه زنی از مردم برای اداره کشور برای دولت های امروزی یک امر عادی است زیاد نیاید تعجب کرد . مکار ترین دولت بعد از انقلاب همین دولت فرومایه است .چنان با اقتصاد بیمار و سوئ مدیریت به بهانه جنگ اقتصادی از مردم راه زنی کرد که تاریخ به خودش نخواهد دید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
0
2
بدبخت معلم وکارگر
چرا سنوات ارفاقی بعد از ۲۰ یا ۲۵ سال کار کردن برای کارمندان خیلی نهادهای دولتی وجود داره ولی برا معلمان خیر.چرا.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
0
2
نفرین برکسی که ظلم می کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
0
2
دستت زیر سنگ است واسه رای گرفتن داری قول های بی پشتوانه و الکی اعتدال اصلاحی می دهی
بتت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
0
2
خبر خوش؟؟؟؟!!!!!!!!!
الکی خوش باشیم کو کجاست؟
عالم
|
United States
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
0
2
جوری مطرح می کنن که انگاری می خان صدقه بِدَنْ،من،پایان تیر97بازنشست،شدم،دریغ،از،یک ریال،پرداخت،پاداش.حقوق حق التدریسی،و،خیلی،از،حقوق،دیگر،پرداخت،نشده،حقوقی،که،مربوط،به14،سال،گذشته،با،سند،و،مَدرَک،هنوز،پرداخت نکرده انده،آن زمان،کجا تحریم بوده،علت،این،همه،انباشت،عدم،پرداخت ها،ناشی،ضعف،و،فَقرِدانش،در،این زمینه،بوده،و،هست
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
0
0
دروغ دروغ دروغ
این اعداد وارقام شرم اورترین کلماتی هستند کا میتوان شنید.
استفراغ در سیستم ا.پ.
وقتی حقوق معلم را طبق این ابر تورم موجود تونستید به نرم
واقعی برسانید انوقت بیایید و صحبت کنید
هم ما و هم خودتان می دانید که ابن حرفها پشیزی ارزش ندارند. پس ساکت شو اقای سر پرست و بعد هم اقای وزیر بعدی.
ساکت ساکت ساکت
جاوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
0
0
دنبال رای معلمان نباشید. دیگه بسه هرچی تحقیر کردین قشر جامعه ساز رو
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: