تاریخ انتشار: ۱۰:۵۱ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
واعظی:
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: برخی از کاندیدا‌هایی که می‌خواهند به مجلس راه یابند از همین الان شروع به انتقاد کرده‌اند و مقداری فضا را ملتهب می‌کنند.
رفراندوم اگر چیز بدی بود در قانون اساسی نمی‌آمد/ برخی کاندیدا‌ها برای راهیابی به مجلس فضا را ملتهب می‌کنند
رویداد۲۴ «محمود واعظی»، رئیس دفتر رئیس جمهور، در پاسخ به این سوال که «ظاهرا رئیس جمهور بر اصل برگزاری رفراندوم برای حل مشکلات و اختلافات اساسی تاکید دارند و معاون حقوقی ایشان هم مطرح کرده‌اند که این موضوع روی میز آقای رئیس جمهور است»، گفت: رفراندوم موضوعی است که در قانون اساسی به صراحت بیان شده و مسئله منفی نیست. در گذشته هم رفراندوم برگزار کرده‌ایم.

او در ادامه بیان کرد: مهم این است مسیری را که قانون اساسی مشخص کرده همان طی شود و همه بخش‌های زیربط، مجلس، دولت و مقام رهبری روی موضوعات مهم توافق کنند، زیرا اصل رفراندوم چیز خوبی است.

واعظی در خصوص اینکه چرا برگزاری رفراندوم در کشور تابو شده است؟ بیان کرد: هر آنچه که در کشور در ۴۰ سال گذشته بدست آورده‌ایم نشات گرفته از رای مردم است. رفراندوم اگر چیز بدی بود در قانون اساسی نمی‌آمد. اینکه هرکس سلیقه خود را بخواهد به رفراندوم ربط دهد، بحث دیگری است.

او در پاسخ به این سوال که به‌رغم مخالفت ها، پافشاری رئیس جمهور بر این امر چه هزینه‌هایی را برای وی در برخواهد داشت، مطرح کرد: رئیس جمهور روی چیزی پافشاری نمی‌کند. رئیس جمهور چیزی را دنبال می‌کند که اجماعی در کشور باشد، یعنی مجلس و دولت و مقام رهبری روی آن تاکید داشته باشند.

واعظی گفت: رئیس جمهور بنا ندارد یک خط جدایی از خط نظام و ارگان‌های مختلف و مردم داشته باشد. خصوصا در این شرایط که سران سه قوه و همه نهاد‌ها و اعضای دولت وظیفه‌شان این است گام‌هایی که بر می‌دارند، در جهت ایجاد انسجام، همبستگی و صمیمت بیشتر باشد. چیزی که دشمن را ناامید و توطئه‌های آن را خنثی می‌کند همبستگی در داخل کشور است.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: آرامشی که به‌طور نسبی در این چند ماهه گذشته در مقایسه با سال گذشته وجود دارد، آمریکایی‌ها و دیگر کشور‌ها را بسیار ناامیدکرده و شرایط آن‌ها نسبت به ایران عوض شده است.

او بیان کرد: درست است که هنوز فشار‌ها روی مردم است و گرانی وجود دارد، اما برای حل آن‌ها تلاش می‌شود. آرامشی که وجود دارد را نباید به دست خودمان بهم بزنیم، خصوصا امسال که انتخابات مجلس را پیش‌رو داریم. برخی کاندیدا‌هایی که می‌خواهند به مجلس راه یابند از همین الان شروع به انتقاد کرده‌اند و مقداری فضا را ملتهب می‌کنند. این آرامش را باید همه با هم داشته باشیم که فضا فضای آرامی باشد.
منبع: برنا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
0
1
حتما رفراندوم چیز بدی نیست! اما نه برای فرار از مسئولیت! نه برای فرار از انبوه وعده های بر زمین مانده ! نه برای انحراف افکار عمومی از مصیبت هایی که بر اثر سیاست های غلط و ندانم کاریهای دولت بر سر مردم آمده است! نه برای حفظ قدرت به هر قیمت ! و.......... مردم این مسائل را خوب می فهمند و می دانند چرا در این مقطع بحث رفراندم مطرح می شود! بنابر این لااقل در این فرصت باقیمانده واقعا خدمت و تلاش کنید تا بلکه تا حدودی از اشتباهات را جبران کنید!
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
1
0
پس چرا ۴۰ سال بعد انقلاب حتی ی بار سراغ رای مستقیم مردم نرفتین...چون واسه مردم ارزش قائل نیستین .پس حرف از رفراندوم نزنین
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: