به عربستان حمله شده نه به ما؛ به آن‌ها قول حفاظت نداده ام
تاریخ انتشار: ۰۲:۵۹ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
ترامپ:
به پادشاه زنگ زدم و گفتم که قیمت بنزین در کشور ما زیاد است و همه می‌دانید که پس از آن، قیمت بنزین کاهش یافت.
رویداد۲۴  دونالد ترامپ در نشست خبری با ولیعهد بحرین تصریح کرد به محض تکمیل اطلاعات، رسانه‌ها در جریان قرار خواهند گرفت.

ترامپ در پاسخ به پرسشی دیگر در مورد اینکه ایران را مسئول حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان دانسته است، گفت: «من چنین حرفی نزده‌ام و فقط گفته‌ام فکر می‌کنم می‌دانیم چه کسی بوده است که البته به‌نظر می‌رسد ایران پشت آن [حملات]باشد، ولی با این لحنی که شما گفتید، نگفته‌ام.»

رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر اینکه به دنبال جنگ با ایران نیست، اما برای هرگونه درگیری آماده است، گفت پمپئو و دیگر مقاماتش به زودی برای مشورت به عربستان سعودی می‌روند.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه گفت که او قول نداده است که آمریکا از عربستان سعودی حفاظت خواهد کرد.

ترامپ افزود به آن‌ها حمله شده است نه به ما، اما یقینا به آن‌ها کمک خواهیم کرد. آن‌ها از متحدان بزرگ ما هستند و بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار در سال گذشته در کشور ما هزینه کرده اند. یک و نیم میلیون شغل، ایجاد و به ما کمک کردند.

وی درباره افزایش قیمت بنزین در آمریکا که پس از خروج از برجام رخ داد، گفت: به پادشاه زنگ زدم و گفتم که قیمت بنزین در کشور ما زیاد است و همه می‌دانید که پس از آن، قیمت بنزین کاهش یافت. هیچ رئیس جمهوری دیگری نمی‌تواند این کار را انجام دهد، هیچ رئیس جمهوری دیگری قادر به این کار نبود یا حتی قادر نبود تلاش کند، اما این کار را کردم.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد مجبوریم با سعودی‌ها بنشینیم و درباره برخی چیز‌ها کار کنیم. از این رو مایک پمپئو و دیگر مقامات برای مشورت به عربستان می‌روند.

ترامپ بار دیگر تاکید کرد: به دنبال درگیری جدید نیستم، اما ممکن است بعضی وقت‌ها مجبور باشیم. پیامی برای ایران ندارم، اما هیچ عجله‌ای در کار نیست، ما وقت زیادی داریم. ممکن است یک پیام قوی داشته باشم یا حتی هیچ پیامی نداشته باشم.
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
0
0
ترامپ پست فطرت نامرد تو مردکی روان پریش دمدمی مزاج وهردمبیل بیش نیستی , خاک بر سر بی عرضه ات کنند که اصلا" قابل اعتمادهم نیستی !!!!!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: