تاریخ انتشار: ۱۸:۲۵ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۸
کشتی قهرمانی جهان؛
نماینده وزن ۹۲ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با شکست در دیدار فینال مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان از کسب مدال طلا بازماند.

کریمی دومین مدال را برای ایران به ارمغان آورد/ امروز هم طلسم طلا نشکست

رویداد۲۴  رقابت‌های فینال و رده بندی چهار وزن دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان از صبح امروز در سالن باریس نورسلطان قزاقستان آغاز شده که علیرضا کریمی نماینده وزن ۹۲ کیلوگرم کشورمان با شکست در دیدار فینال به مدال نقره رسید.

در وزن ۹۲ کیلوگرم که ۱۸ نفر حضور داشتند، علیرضا کریمی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر یک مقابل گئورگی روبایف از مولداوی به برتری دست یافت و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله نیز لیوبومیر ساگالیوک از اوکراین را با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب کرد و گام به نیمه نهایی گذاشت. کریمی برای حضور در فینال به مصاف علیخان جبرئیلوف از روسیه رفت که با برتری ۱۰ صفر فینالیست شد.

کریمی برای کسب مدال طلا به مصاف جی دن کاکس از آمریکا رفت که با شکست ۴ بر صفر به مدال نقره بسنده کرد.

پیش از این یونس امامی نماینده کشورمان در وزن ۷۰ کیلوگرم با پیروزی در دیدار رده بندی موفق به کسب مدال برنز شده بود.

نتایج سایر نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۷۰ کیلوگرم یونس امامی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر اریگلنت پریزرینی از آلبانی را شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۶ بر صفر از سد الامان دوگدوربیک اولوو، دارنده مدال برنز ۲۰۱۶ جهان از قرقیزستان گذشت و راهی یک چهارم نهایی شد. امامی در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل کوجیرو شیگا، نایب قهرمان آسیا از ژاپن گذشت و گام به نیمه نهایی گذاشت. نماینده کشورمان برای حضور در فینال به مصاف نورکوژا کایپانوف، قهرمان ۲۰۱۹ آسیا از قزاقستان رفت که با نتیجه ۷ بر ۶ شکست خورد و شانس حضور در فینال را از دست داد. این در حالی بود که امامی کشتی گیر حریف را خاک کرده و بارانداز هم اجرا کرد، اما داوران امتیازات وی را لحاظ نکردند. دقیقا چنین صحنه‌ای در تایم اول پیش آمد که قزاق‌ها اعتراض کردند و یک امتیاز آن‌ها تبدیل به ۲ امتیاز شد. امامی فردا شب برای کسب مدال برنز در دیدار رده بندی به میدان خواهد رفت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم رضا افضلی در دور نخست به مصاف گندری گارزون کشتی گیر کهنه کار و حریف سابق مهدی تقوی و دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان از کوبا رفت که با نمایشی ضعیف و ناامیدکننده با نتیجه ۵ بر ۲ شکست خورد که با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد مقابل بکزاد عبدالرحمن اف دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان از گردونه مسابقات کنار رفت. در این وزن ۳۹ کشتی گیر شرکت کرده اند.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم یداله محبی در دور نخست با نتیجه ۶ بر یک از سد خودربولگا دورجخاند از مغولستان گذشت. وی در دور بعد نیز با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل نیکولاس گویازدوفسکی، دارنده ۲ مدال برنز ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ جهان از آمریکا گذشت و راهی یک چهارم نهایی شد، اما در این مرحله با تیجه ۳ بر ۲ مغلوب آلکساندر خوتسیانوفسکی، دارنده مدال برنز ۲۰۱۹ اروپا و بازی‌های اروپایی از اوکراین شد و شانس حضور در نیمه نهایی و کسب سهمیه المپیک را از دست داد. با توجه به شکست کشتی گیر اوکراینی در نیمه نهایی مقابل گنو پتریاشویلی، قهرمان جهان و نفر سوم المپیک از گرجستان، محبی از گردونه مسابقات حذف شد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: