تخت روانچی مدتی بعد از اقامت در نیویورک متوجه بیماری خود شد | رویداد24
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۶ - ۰۷ مهر ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
سخنگوی وزارت خارجه:
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در توئیتی توضیحاتی در مورد سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل ارائه کرد.

رویداد۲۴ سید عباس موسوی در توئیت خود آورده است: صرفا جهت اطلاع برخی دوستانِ خیلی نگران عرض می‌شود دکتر تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل است که برای ماموریتی ۴ ساله به نیویورک اعزام شد. مدتی بعد از اقامت متوجه بیماری خود شدند که طبیعی است همانجا به درمان بپردازند و ان شاء الله بزودی هم سر کارشان بر می‌گردند.

رایزن مطبوعاتی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحدنیز در مورد بیماری تخت روانچی گفت: مراحل درمان سفیر ایران تکمیل شده و پس از مرخص شدن از بیمارستان به زودی به محل کار باز می‌گردد.

«سید علیرضا میریوسفی» در واکنش به برخی اظهارات درباره چرایی بستری شدن مجید تخت روانچی در بیمارستان نیویورک و شائبه‌های مطرح شده درباره هزینه‌های آن پاسخ داد.

وی افزود: بیماری دکتر روانچی پس از شروع ماموریت و در مراحل اولیه، شناسایی شد و ارزیابی پزشکان معالج این است که در مدت کوتاهی درمان وی تکمیل شده و به زودی به سرکار برخواهند گشت.

این دیپلمات جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در آمریکا با توجه به وضعیت هزینه‌های درمانی این کشور، اکثر افراد شاغل و از جمله کارکنان نمایندگی ایران تحت پوشش بیمه درمانی هستند و به طور طبیعی هزینه‌های درمان ایشان توسط بیمه پرداخت می‌شود.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و مسئول مستقیم تخت روانچی، به دلیل محدودیت‌ها و تحریم‌های آمریکا نتوانست در مدت حضور در نیویورک به عیادت معاون پیشین خود و سفیر فعلی ایران برود.

دولت ترامپ در اقدام غیر انسانی شرط صدور مجوز برای این کار را آزاد کردن یک زندانی اعلام کرده بود.
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
0
1
البته ....ايشون اگه ميدونست كه مريضه يا مريض ميشه همينجا بستري و مداوا ميشد ....چون شرايط دوا و درمون اينجا خيلي از كشور دشمن جنايتكار بهتره و زودي مريضا رو شفااااااي آجيل ...نه آجل ميدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
0
0
چرا بیمارای سرطانی در کشور بستذی نمیشن؟
مگه سرطان هم بستری شدن داره؟
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: