تاریخ انتشار: ۱۰:۴۴ - ۱۰ مهر ۱۳۹۸
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بر اساس پیش‌بینی صورت گرفته از امروز چهارشنبه (۱۰ مهرماه) تا آخر این هفته در بیشتر نقاط کشور بارندگی پراکنده رخ می‌دهد که در برخی مناطق با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی همراه خواهد بود.
هواشناسی
رویداد۲۴ کبری رفیعی افزود: امروز در مناطقی از استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی به ویژه در ساعت‌های بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است. همچنین امروز در مناطقی از مازندران، ارتفاعات و مناطق شمالی استان‌های البرز، تهران، گلستان و مناطقی از استان‌های لرستان، ایلام، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و اصفهان نیز رگبار پراکنده رخ می‌دهد که گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی همراه خواهد بود.

وی اظهار داشت: اما روز‌های پنجشنبه و جمعه مجددا مناطق جنوب کشور مانند استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد.

رفیعی ادامه داد: روز پنجشنبه برای مناطقی از شمال غرب مانند استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، همدان، زنجان، قم، غرب مازندران، گیلان و اردبیل بارش پراکنده و احتمال رعد و برق و وزش باد وجود دارد.

وی گفت: از روز جمعه در استان‌های گیلان، مازندران و دامنه‌های البرز در استان‌های تهران و البرز بارش باران انتظار داریم، برخی از مناطق اردبیل و آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، قزوین، زنجان، مرکزی، قم، کرمانشاه، کردستان، کهگیلیویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و بوشهر بارش پراکنده و احتمال رعد و برق و وزش باد وجود دارد.

به گفته وی، روز جمعه بخش‌های مرکزی خلیج فارس مواج خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز آسمان تهران کمی ابری خواهد بود و در بعدازظهر افزایش ابر خواهد داشت که گاهی با وزش باد همراه خواهد بود، کمینه دمای امروز پایتخت ۱۹ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران به ۲۹ درجه بالای صفر خواهد رسید.

رفیعی گفت: زنجان، اردبیل و شهرکرد با دمای ۶ درجه بالای صفر، بجنورد و ارومیه ۸، سنندج و همدان ۹، مشهد، قزوین، کرج ۱۱ و اهواز با دمای ۴۳ درجه بالای صفر، بوشهر ۳۸، بندر عباس ۳۶، یزد ۳۵، قم و شیراز ۳۵ به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

 

 

 

منبع: ایرنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: