تاریخ انتشار: ۰۹:۴۸ - ۱۲ مهر ۱۳۹۸
جام جهانی والیبال ۲۰۱۹ ژاپن؛
تیم ملی والیبال ایران در دیدار سوم خود در جام جهانی ۲۱۰۹ برار کانادا به برتری رسید.
تیم ملی والیبال
رویداد۲۴ به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، مصاف تیم‌های ایران و کانادا در چارچوب روز سوم جام جهانی ۲۰۱۹ ژاپن با برتری سه بر یک شاگردان کولاکوویچ همراه بود.

گزارش این بازی به شرح زیر است:

ست اول:

تیم ایران بازی را با ترکیب جواد کریمی، علی اصغر مجرد، فرهاد قائمی، امیرحسین اسفندیار، پوریا یلی و محمدرضا موذن آغاز کرد.

بازی پایاپای دنبال شد و تیم کانادا با رسیدن به امتیاز ۸، درحالی که ایران در امتیاز ۷ قرار داشت، به عنوان برنده برای استراحت زمین را ترک کرد. بعد از وقت‌های استراحت فنی اول، تیم کانادا بهتر کار را ادامه داد و توانست ۱۳ به ۹ از ایران پیش بیافتد تا کولاکوویچ برای ایران درخواست وقت استراحت کند. بعد از این استراحت، روند خوب کانادا ادامه داشت تا اینکه دفاع خوب مجرد باعث شد حساب کار ۱۵ به ۱۱ شود و در ادامه مجرد موفق شد بعد از یک امتیازی که کانادا از دست داد، روی یک سرویس، امتیاز دیگری کسب کند تا بازی ۱۵ به ۱۴ شود، ولی در نهایت تیم کانادا روی یک حمله توانست به امتیاز ۱۶ برسد.

بعد از وقت‌های استراحت دوم، باز هم تیم کانادا بهتر کار کرد. آن‌ها با حملات خوب و دقت در سرویس‌ها موفق شدند ۲۵ به ۱۸ این ست را به سود خود کنند.

ست دوم:

این ست را ایران بهتر شروع کرد و با ضربه مجرد و با حساب ۸ بر ۶ به عنوان برنده زمین بازی را برای استراحت ترک کرد. در ادامه روند خوب ایران ادامه پیدا کرد و شاگردان کولاکوویچ با یک حمله سرعتی به امتیاز ۱۰ رسیدند. پاس خوب کریمی را غلامی به امتیاز تبدیل کرد تا ایران ۱۰ به ۸ از حریفش پیش بیافتد.

در ادامه توپ گیری عالی موذن، مسعود غلامی با یک ضربه هوشمندانه، ایران را ۱۲ به ۸ پیش انداخت تا تیم کانادا درخواست وقت استراحت فنی کند. بعد از این استراحت تیم کانادا فاصله را کم کرد و در عدد ۱۵ با هم مساوی شدند، ولی از دست دادن سرویس برای کانادا باعث شد تا ایران به امتیاز ۱۶ برسد.

بعد از وقت استراحت فنی دوم، دو تیم پایاپای به رقابت پرداختند در این بین قائمی دچار مصدومیت شد و جایش را به فیاضی داد.

در ادامه این ست تیم ایران در حمله و دفاع بهتر کار کرد و مجرد ایران را به امتیاز ۲۴ رساند تا کانادایی‌ها درخواست وقت استراحت فنی کردند، ولی در نهایت ایران با ضربه مجرد موفق شد ۲۵ به ۲۳ این ست را به سود خود کند.

ست سوم:

این ست هم پایاپای برگزار شد، ولی ایران با برتری ۸ به ۶ برای وقت استراحت فنی اول زمین مسابقه را ترک کرد. تیم ایران با دفاع خوب مجرد ۱۰ به ۷ از کانادا پیش بود که خطای تور بازیکن کانادا باعث شد ایران به عدد ۱۱ برسد، ولی بازگشت خوب کانادایی‌ها، بازی را ۱۱ به ۱۱ کرد. در ادامه یلی ایران را به امتیاز ۱۲ رساند، ولی کانادایی‌ها با اشتباه بازیکنان ایران موفق شدند بازی را در دست بگیرند و ۱۶ به ۱۳ از ایران پیش بیافتند.

در ادامه تیم ایران موفق شد در امتیاز ۲۰ با کانادا به تساوی برسد و ضربه بازیکن کانادا با رفتن به اوت باعث شد تا ایران یک امتیاز پیش بیافتد. در ادامه با حضور عبادی‌پور، ایران دو امتیاز پیاپی گرفت تا ۲۴ به ۲۲ ایران پیش بیافتد، ولی این پایان کار نبود و کانادا در امتیاز ۲۴ با ایران مساوی کرد تا اینکه غلامی با یک اسپک ایران را به عدد ۲۵ رساند و خود او در نهایت ایران را ۲۷ به ۲۵ برنده این ست کرد.

ست چهارم:

نبرد پایاپای دو تیم در این ست هم ادامه داشت. دفاع عالی غفور، ایران را ۵ به ۴ پیش انداخت. با اینحال تیم کانادا با برتری ۸ به ۷ به عنوان برنده راهی وقت استراحت فنی اول شد. در ادامه این بازی تیم ایران بازی را به دست گرفت و اشتباهات فردی بازیکنان کانادا باعث شد ایران با حساب ۱۶ به ۱۳ از حریفش پیش بیافتد.

بعد از وقت‌های استراحت فنی دوم، برتری ایران حفظ شد و غلامی ایران را به امتیاز ۱۹ و یلی به امتیاز ۲۰ رساند تا بازی ۲۰ به ۱۵ شود.

اسفندیار در ادامه موفق شد ایران را به امتیاز ۲۲ برسد و پس از او مجرد با یک دفاع عالی ایران را به امتیاز ۲۳ رساند و در نهایت عبادی پور ایران را ۲۵ به ۱۹ برنده این ست کرد.
منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: