سومین سالروز شهادت سردار شهید حاج احمد مایلی
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۸ - ۱۹ مهر ۱۳۹۸
شهید حاج احمد مایلی از نخبگان و رکوردداران پرش چتربازی (سقوط آزاد) در سطح نیرو‌های مسلح بود و متخصص در علوم و فنون هوایی و از بنیانگذاران و نوابغ بارریزی هوایی ایران محسوب میشد.

  رویداد۲۴ جلوه‌ای از علوم اقتدار آفرین، دانش تخصصی بارریزی هوایی ا‌ست. تجربه‌ی نوع متفاوت و پیچیده این دانش، پیش‌تر در نیرو‌های مسلح ما نبود؛ و این را مدیون شهید حاج احمد مایلی و همرزمان ایشان هستیم. این‌گونه بارریزی هوایی یک برگ برنده در تاکتیک نظامی است؛ با ویژگی‌های بی‌نظیری چون:

۱- در ارتفاع ۱۸۰۰۰ پا، که ارتفاع بسیار زیادی برای این کار است.

۲- خطای فرود بار از این ارتفاع، تنها بین ۱۰۰ تا ۶۰۰ متر با نقطه هدف است.

۳- چتر‌ها تولید داخل هستند.

۴- هزینه‌ی این بارریزی کمتر از یک پنجم هزینه‌ی بارریزی استاندارد است.

نیرو‌های جبهه مقاومت به همین روش طی سه سال محاصره‌ی دو شهرک شیعه‌نشین فوعه و کفریا، غذا، دارو و سایر امکانات اولیه مورد نیاز را به اهالی مظلوم و مقاوم این دو شهر می‌رساندند.

در شهر‌های تحت محاصره در سوریه و عراق، برابر چشم آمریکایی‌ها و در مقابل تهدید جنگنده‌های آمریکایی و ترکیه‌ای و رژیم صهیونیستی، صد‌ها تن غذا، آب، دارو، سوخت، مهمات و دیگر ملزومات به مردم مظلوم این مناطق توسط هواپیما‌های آنتونوف و ایلیوشین، رسانده می‌شد.

(دکتر حسن عباسی - ۷ مهرماه۹۶)


سردار شهید حاج احمد مایلی فرمانده یگان ویژه هوایی صابرین و یگان ویژه هوایی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.
وی از اعضای سابق هوابرد نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز بود.


شهید حاج احمد مایلی از نخبگان و رکوردداران پرش چتربازی (سقوط آزاد) در سطح نیرو‌های مسلح بود و متخصص در علوم و فنون هوایی و از بنیانگذاران و نوابغ بارریزی هوایی ایران محسوب میشد.


سرانجام همزمان با شب تاسوعای حسینی (۱۹ مهرماه سال ۱۳۹۵) استاد خلبان سردار حاج احمد مایلی طی بازگشت از یک عملیات شناسایی در نقطه صفر مرزی ایرانشهر به درجه رفیع شهادت نائل شد.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: