تاریخ انتشار: ۰۹:۵۱ - ۲۳ مهر ۱۳۹۸
جام‌جهانی والیبال ۲۰۱۹ ژاپن؛

ایران صفر _لهستان ۳/ شکست تلخ ایران مقابل لهستان در گام آخر

تیم ملی کشورمان در جام جهانی والیبال ۲۰۱۹ ژاپن با شکست به کار خود پایان داد.
جام جهانی والیبال
رویداد۲۴به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، مصاف تیم‌های ایران و لهستان در چارچوب روز پایانی جام جهانی والیبال، با برتری سه بر صفر تیم قدرتمند لهستان به پایان رسید و تلاش شاگردان کولاکوویچ در این رقابت منجر به پیروزی نشد.

گزارش این دیدار به شرح زیر است:

ست اول:

تیم ایران این بازی را با ترکیب میلاد عبادی‌پور، جواد کریمی، پوریا یلی، امیرحسین اسفندیار، مسعود غلامی و محمدرضا حضرت‌پور آغاز کرد.

تیم لهستان خیلی زود از ایران پیش افتاد ولب اولین امتیاز ایران را علی شفیعی روی پاس جواد کریمی به دست آورد و دومین امتیاز ایران را هم یلی با یک دفاع خوب بدست آورد. همچنین غلامی هم با یک دفاع خوب باعث شد تا بازی ۵ بر ۳ به سود لهستان شود.

اسفندیار در ادامه با یک اسپک چهارمین امتیاز را برای ایران بدست آورد و این درحالی بود که لهستان در امتیاز ۶ قرار داشت. لهستانی‌ها در ادامه خوب کار کردند و ۸ بر ۴ از ایران پیش افتادند تا دو تیم برای استراحت، زمین مسابقه را ترک کنند.

میلاد عبادی پور بعد از وقت‌های استراحت، با یک جای خالی خوب، ایران را به امتیاز ۵ رساند و بعد از آن شفیعی امتیاز ۶ را برای ایران به دست آورد تا بازی ۹ بر ۶ شود.

گرفتن ۴ امتیاز متوالی از سوی اسفندیار برای تیم ایران باعث شد تا بازی ۱۴ به ۱۲ به سود لهستان باشد.

در ادامه لهستان با برتری ۱۶ به ۱۳ برای وقت استراحت فنی دوم، زمین مسابقه را ترک کرد. بعد از این استراحت کوتاه، تیم لهستان یک امتیاز سرویس را بدست آورد و سپس حمله این تیم باعث شد تا حساب کار ۱۸ به ۱۳ شود.

اسپک خوب یلی مقابل سه بازیکن لهستان، امتیاز ۱۴ را برای ایران به ارمغان آورد.

در ادامه این ست مسعود غلامی با یک جای خالی و یلی با یک سرویس خوب موفق شدند ایران را به امتیاز ۱۸ برسانند تا حساب کار ۲۳ به ۱۸ به سود لهستان شود.

در نهایت لهستان این ست را ۲۵ به ۱۸ به سود خود به پایان برد.

ست دوم:

در ابتدای این ست بازهم لهستانی‌ها بهتر کار کردند و ۴ امتیاز پیش افتادند و وقتی بازی ۶ بر ۲ بود، کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کرد.

در ادامه یلی سومین امتیاز را برای ایران کسب کرد و اسفندیار هم موفق شد امتیاز سرویس را کسب کند تا ایران به امتیاز ۴ برسد.

اسپک عالی یلی باعث شد تا ایران به امتیاز ۵ برسد، ولی کوبیاک خیلی سریع امتیاز ۸ را برای لهستان به دست آورد تا بازی ۸ بر ۵ شود.

بعد از وقت استراحت فنی اول، تیم ایران عملکرد خوبی داشت و عبادی‌پور امتیاز ۶ را برای ایران به ارمغان آورد و خطای لهستانی‌ها ایران را به عدد هفت رساند تا شفیعی موفق شود بازی را در عدد ۸ مساوی کند.

اشتباه لهستانی‌ها باعث شد تا ایران ۱۰ به ۹ از حریفش پیش بیافتد تا سرمربی لهستان درخواست وقت استراحت کند.

سه امتیاز متوالی برای لهستان توسط لئون باعث شد تا این تیم ۱۳ به ۱۱ پیش بیافتد. این تیم در ادامه با حساب ۱۶ به ۱۳ از ایران پیش افتاد تا دو تیم برای استراحت زمین مسابقه را ترک کنند.

در ادامه میلاد عبادی پور موفق شد تا ایران را به امتیاز ۱۴ برساند و یلی هم امتیاز ۱۵ را برای ایران به ارمغان آورد تا بازی ۱۸ به ۱۵ به سود لهستان باشد.

اسفندیار با یک اسپک عالی ایران را به امتیاز ۱۷ رساند، ولی از دست رفتن سرویس شفیعی باعث شد تا حساب کار ۲۲ به ۱۷ به سود لهستان شود.

در نهایت دفاع خوب لهستانی‌ها مقابل یلی، این تیم ست دوم را هم ۲۵ به ۱۸ به سود خود پایان داد.

ست سوم:

این ست را هم لهستان بهتر شروع کرد و چهار بر صفر از ایران پیش افتاد.

این روند قدرتمند لهستان در سرویس، دفاع و حمله ادامه داشت و این تیم نه تنها به راحتی به عنوان برنده برای وقت استراحت فنی اول زمین را ترک کرد بلکه با حساب ۱۶ به ۸ هم به عنوان پیروز میدان، برای وقت استراحت فنی دوم، از زمین خارج شد.

دفاع عالی تیم لهستان روی اسپک عبادی پور، حساب کار را ۲۱ به ۱۲ به سود لهستان کرد، اما عبادی‌پور در توپ بعدی موفق بود تا ایران به امتیاز ۱۳ برسد و در ادامه کریمی موفق شد بازی را ۲۲ به ۱۴ کند و در نهایت ایران این ست را هم ۲۵ به ۱۶ به حریف قدرتمندش واگذار کرد.

تیم ملی کشورمان در پایان این بازی در جایگاه هفتم جدول قرار گرفت که البته با توجه به اینکه چند بازی دیگر تا پایان جام باقی مانده این رتبه دستخوش تغییر خواهد شد.

جدول امتیازات جام جهانی والیبال

 

 

 

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: