آمریکا معافیت چند شرکت خارجی برای همکاری هسته‌ای با ایران را تمدید می‌کند
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۲ - ۰۹ آبان ۱۳۹۸
رویترز به نقل از دو مقام دولتی آمریکا گزارش کرده که آن کشور در نظر دارد با ادامه فعالیت شرکت‌هایی از روسیه، چین و اتحادیه اروپا در تاسیسات هسته‌ای ایران موافقت و معافیت آنها از تحریم‌های هسته‌ای را تمدید کند.
آمریکا معافیت چند شرکت خارجی برای همکاری هسته‌ای با ایران را تمدید می‌کند
رویداد۲۴ آمریکا سال گذشته از توافق هسته‌ای با ایران - برجام - خارج شد و تحریم‌هایی را علیه ایران به اجرا گذاشت. سازمان انرژی اتمی از جمله نهاد‌هایی است که هدف این تحریم‌ها قرار گرفته است. با این وجود، دولت آمریکا با معافیت تعدادی از شرکت‌های خارجی برای ادامه فعالیت مشترک با ایران در صنایع هسته‌ای موافقت کرده است.

گرچه قوانین تحریم آمریکا صرفا شامل شهروندان و موسسات آمریکایی است، اما دولت آن کشور گفته است که شهروندان یا موسسات کشور‌های دیگر در صورت نقض این تحریم‌ها از دسترسی به امکانات مالی و بازار آمریکا محروم خواهند شد. با توجه به ارتباط آن‌ها با آمریکا و اینکه شرکت‌های عمده جهان دارای شعب و دفاتری در آن کشور هستند، در عمل قوانین تحریم ایالات متحده به شکل ثانویه بر همکاری کشور‌های ثالث با ایران تاثیر گذاشته است.

آمریکا با اعطای مورد به مورد معافیت از تحریم ثانویه، ارتباط و همکاری برخی از موسسات خارجی با ایران را امکان‌پذیر کرده است.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: