تاریخ انتشار: ۰۷:۴۴ - ۱۳ آبان ۱۳۹۸
رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری عامل برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی شهروند شیرازی خبر داد.
  رویداد۲۴  سرهنگ حشمت سلیمانی گفت: با مراجعه خانمی جوان به پلس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز ۴۵ میلیون ریال از حساب بانکی‌اش، موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیمی از کارشناسان قرار گرفت.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در اقدامات اولیه کارشناسان این پلیس مشخص شد که متهم خواهر زاده شاکیه است و این مبالغ را صرف خرید شارژ تلفن همراه و یا خرید در بازی‌های رایانه‌ای کرده است.

سلیمانی با بیان اینکه ماموران موفق شدند متهم را شناسایی و دستگیر کنند، گفت: وی در بازجویی با دیدن ادله دیجیتال و مستندات لب به اعتراف گشود و به بزه انتسابی خود مبنی بر برداشت ۴۵ میلیون ریال از حساب شاکی از طریق شارژ تلفن همراه و خرید در بازی‌های رایانه‌ای اعتراف کرد.

وی با بیان اینکه متهم در اعترافات خود بیان داشت اطلاعات کارت بانکی شاکی را زمانی که برای ثبت نام کلاس زبان به کافی نت مراجعه کرده بود را یادداشت و سپس اقدام به چنین عمل مجرمانه کردم، به شهروندان توصیه کرد هنگام انجام هرگونه تراکنش بانکی دقت کنند که اطلاعات کارت آن‌ها در اختیار افراد دیگر قرار نگیرد.

رئیس پلیس فتا استان فارس از عموم مردم خواست تا هشدار‌های پلیس را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک، موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت به آدرس www.cyberpolice.ir "بخش ارتباطات مردمی" یا با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴ گزارش کنند.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: