تاریخ انتشار: ۰۹:۴۳ - ۱۴ آبان ۱۳۹۸
برایان هوک در آستانه آغاز گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران و در واکنش به دستاوردهای جدید تهران در حوزه فناوری صلح آمیز هسته ای، بدون توجه به خروج غیرقانونی و یکجانبه واشنگتن از برجام، این اقدام جمهوری اسلامی را «باج خواهی هسته ای» دانست.
واکنش واشنگتن به روند کاهش تعهدات برجامی ایران
رویداد۲۴ برایان هوک درگفت و گو با شبکه خبری الجزیره مدعی شد: ایران از تصمیمات هسته‌ای‌اش برای ترساندن کشور‌های اروپایی استفاده می‌کند و آمریکا این کار را باج‌خواهی اتمی می‌نامد.

هوک که در گفت گوی اختصاصی با شبکه "الجزیره" قطر سخن می‌گفت.

روز گذشته، علی ربیعی سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد کاهش تعهدات برجامی را خود رئیس جمهوری اعلام می‌کند.

بیشتر بخوانید:
ربیعی افزود: قطعاً بنا به وعده‌ای که داشتیم در گام‌های مختلف هم به اروپایی‌ها فرصت دادیم و هم افکار عمومی خودمان دیدند که با صبوری و صبر استراتژیک که داشتیم این ما نبودیم که خواستیم از برجام خارج شویم و این سیاست زورگویانه آمریکا و عدم مقاومت اروپا بوده که ما را به این نتیجه رسانده است.

همچنین، روز گذشته عملیات گازدهی ماشین‌های سانتریفیوژ پیشرفته نسل جدید IR ۶ با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی امروز در مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن نطنز آغاز شد.

هوک در بخشی دیگر از گفتگو با الجزیره، بدون اشاره به نقش مخرّب کشورش در جنگ خانمان‌سوز یمن و حمایت همه‌جانبه از ائتلاف تحت رهبری سعودی ادعا کرد: ما خواستار پایان یافتن جنگ در یمن هستیم، اما ایران بزرگترین مانع در این راه است.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: