تاریخ انتشار: ۱۲:۲۰ - ۱۱ آذر ۱۳۹۸
در روزهای گذشته خبری مبنی بر هک اطلاعات ۱۰ میلیون کارت بانکی در کشور منتشر شده است. آنگونه که خبرنگار رویداد۲۴ کسب اطلاع کرده که نهادهای امنیتی در حال حاضر در حال بررسی این موضوع هستند. پلیس فتا توضیح داده که تاریخ کارت‌ها منقضی شده و نشت اطلاعات حساب‌‎های بانکی مربوط به مدت‌ها پیش بوده است.

ماجرای هک شدن ۱۰ میلیون کارت بانکی

رویداد۲۴ از روز گذشته در کانال‌های تلگرامی خبری با عنوان هک شدن کارت‌های بانکی منتشر شده است. در این اخبار گفته شده برخی افراد ایمیل‌هایی با آدرس‌های مشابه نام بانک‌ها دریافت کردند که به لینکی حاوی یک فایل تقریبا ۵۰۰ مگابایتی می‌رسند.

آنگونه که گفته شده در این فایل اطلاعات کارت تعداد زیادی از صاحبان حساب‌های بانکی قرار گرفته و در این ایمیل ادعا شده که اطلاعات ۱۰ میلیون کارت بانکی در این دیتابیس وجود دارد.


بیشتر بخوانید: شگردهای جدید کلاهبرداری از کارت‌های بانکی 


هیچ بانکی درباره این خبر تا کنون اطلاع رسانی نکرده است اما خبرنگار رویداد۲۴ کسب اطلاع کرده که نهادهای امنیتی در حال حاضر در حال بررسی این موضوع هستند و آنگونه که خبر رسیده، مشکلی وجود ندارد، با این حال هنوز هیچ نهاد رسمی برای آرامش شهروندان توضیحی نداده است. این موضوع از سوی رسانه‌ها پیگیری شده و بعد از این پیگیری، پلیس فتا توضیحی مختصر داد که تاریخ کارت‌ها منقضی شده بنابراین نشت اطلاعات حساب‌‎های بانکی مربوط به مدت‌ها پیش بوده است.

باشگاه خبرنگاران در توضیحی که منتشر کرد نوشت «اطلاعاتی که به سرقت رفته، شامل رمز اول و دوم کارت‌های بانکی نمی‌شود و صاحبان حساب‌ها بابت به خطر افتادن حساب بانکی و سرمایه‌شان نگران نشوند.» این توضیح و حتی خبر نیز لحظاتی بعد از خروجی این سایت حذف شد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: