تاریخ انتشار: ۱۷:۱۶ - ۱۴ آذر ۱۳۹۸
وزیرخارجه پاکستان:
وزیر امور خارجه پاکستان روز پنجشنبه گفت: مسیر‌های جدیدی برای گسترش همکاری‌های دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران به وجود آمده است.

راه‌های جدیدی برای همکاری با ایران گشوده شده استرویداد۲۴  «شاه محمود قریشی» طی سخنانی در نشستی با عنوان «ارتباط تجارتی» پیرامون دیپلماسی اقتصادی پاکستان که به میزبانی وزارت امور خارجه این کشور در اسلام آباد برگزار شد، افزود:با شروع به کار دولت عمران خان، روابط این کشور با ایران، چین، روسیه و کشورهای آسیای میانه و خاورمیانه گسترش پیدا کرده است.

وی اظهار داشت،روابط پاکستان با ایران تقویت شده و راه‌های جدیدی برای همکاری با ایران به سوی پاکستان گشوده شده است.

وزیر خارجه پاکستان با اشاره به سفر اخیر خود به قطر برای شرکت در نشست مقدماتی اجلاس سران کوالالامپور، گفت: پاکستان با مشارکت جمهوری اسلامی ایران، مالزی، ترکیه و قطر در اجلاس آتی کوالالامپور نقشه راه «چشم انداز شرق آسیا» را تدوین خواهد کرد.

قریشی با اشاره به اقدامات دولت این کشور برای توسعه روابط با کشورهای جهان، تاکید کرد: تحکیم روابط با جمهوری اسلامی ایران مهمترین دستاورد سیاست خارجی دولت اسلام آباد محسوب می شود.

«عمران خان» نتیجه مشارکت پاکستان با آمریکا در جنگ گذشته را مخرب دانست و تاکید کرد: دیگران ما را به فریب کاری و بازی دوگانه متهم کردند اما پاکستان متوجه این خسارات شده و اکنون به جای اتخاذ رویکرد جانبدارانه، در مسیر آشتی و میانجیگری قدم برمی دارد.

نخست وزیر پاکستان از زمان تشکیل دولت فعلی این کشور در ۲۷ مردادماه سال گذشته، تاکنون بطور رسمی دوبار در اردیبهشت و مهرماه سال جاری به تهران سفر کرده است.

عمران خان در این سفرها با مقام های عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، پاکستان ، ایران
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: