تاریخ انتشار: ۱۲:۰۱ - ۰۷ دی ۱۳۹۸
آخرین خبر در مورد استقلال، تغییر رویکرد تصمیم سازان این باشگاه نسبت به استراماچونی و رفتن به سمت راضی کردن او برای بازگشت به ایران است.

پشت پرده انصراف فرهاد مجیدی و چرخش استقلال به سوی استراماچونی

رویداد۲۴ فرایند همه اتفاقات روزهای اخیر استقلال، تغییر رویکرد مجموعه تصمیم سازان در این باشگاه  در سیاست شان نسبت به استراماچونی و اقدام در جهت راضی کردن او نسبت به بازگشت به این تیم است. اما این که چه اتفاقاتی در روزهای گذشته افتاد که وضعیت به این سم و سو پیش رفت.

استعفای شبانه فتح الله زاده
موافق ترین عضو هیات مدیره استقلال برای بازگشت استراماچونی، علی فتح الله زاده جدیدترین عضو این مجموعه بود. در این هیات مدیره به جز فتح الله زاده، دو رای کاملا منفی و دو رای نه خیلی مثبت و نه خیلی منفی برای بازگشت استراماچونی وجود داشت و در نهایت تصمیم بر آن شد تا فرهاد مجیدی سرمربی استقلال باشد. این اتفاقات که بر خلاف نظر و پیشنهاد فتح الله زاده به وقوع پیوست، یکی از اصلی ترین دلایل استعفای شبانه وی از هیات مدیره آبی‌ها بود که چهارشنبه شب اتفاق افتاد. 

توافق با مجیدی و دریافت لیست
هیات مدیره با مجیدی مذاکره و توافق می کند و حتی مجیدی لیست دستیاران و بازیکنان مورد نیازش را هم می دهد. در لیست دستیاران مجیدی نام هایی چون مجید نامجو مطلق، پیروز قربانی، فرشاد ماجدی، بهزاد غلامپور و یک بدنساز اسپانیایی به چشم می خورد و در لیست بازیکنان مورد نیازش بهنام برزای، محمد طیبی و ارسلان مطهری آشنا ترین نام های موجود هستند. حتی لیست خروجی استقلال هم مشخص شده بود.

و ناگهان اسکوچیچ
فشار هواداران در فضای مجازی و مخالفت با مربیگری فرهاد مجیدی باعث شد تا هیات مدیره برای برداشتن فشار از روی مجیدی نام اسکوچیچ، سرمربی تیم صنعت نفت آبادان را هم به عنوان یک گزینه مطرح کند که این موضوع خیلی زود با واکنش خود اسکوچیچ و مخالفت وی مواجه شد.

پیام خطیر و انصراف مجیدی
فشار بر مجیدی و باشگاه وقتی به اوج خود رسید که علی خطیر در فضای مجازی علاقه مجدد استراماچونی به بازگشت را فاش کرد و بعد از آن بود که مجیدی بهترین تصمیم را گرفت و با انصراف از هدایت استقلال، مانع از فروپاشی هرچه بیشتر محبوبیتش نزد هواداران استقلال شد.

حرکت سه جانبه استقلال
بعد از اعلام آمادگی دوباره استراماچونی برای بازگشت به جمع آبی‌ها، علی فتح الله زاده با یکی از دانشجویان ایرانی که در مقطع دکترای رشته شیمی در فرانسه تحصیل می‌کند و ارتباط خوبی با یکی از وکلای استراماچونی داشت و از اقوام نزدیک یکی از پیشکسوتان استقلال است تماس می‌گیرد و از او می‌خواهد با وکیل استرا صحبت کند.

به موازات همین موضوع، فتح الله زاده و خلیل زاده از رحمان رضایی که از دوستان نزدیک استراماچونی و مدیر برنامه اصلی وی می‌باشد می‌خواهند به موضوع ورود کرده و باب مذاکره دوباره را باز کند.

استقلالی‌ها به این اکتفا نمی‌کنند و این بار اسماعیل خلیل زاده رییس هیات مدیره از آخرین برگ برنده که شاید برنده ترین تیغ آنها باشد استفاده کرده و از علی خطیر که رابطه نزدیکی با خود استراماچونی داشته استمداد طلبیده و حتی گفته می شود به او در این زمینه اختیار تام می دهند.

احتمال بازگشت استراماچونی قوت گرفت
مذاکرات نماینده استقلالی‌ها با وکیل، مدیر برنامه و خود استراماچونی در سه جبهه متفاوت به اینجا می‌رسد که یکشنبه شب نشستی مهم بین طرفین در دوحه برگزار شود تا مذاکرات به صورت رو در رو صورت گیرد. مذاکراتی که حالا استقلالی‌ها بسیار امیدوارند حاصل آن مثبت بوده و منجر به بازگشت استراماچونی به تهران شود.

برخی شواهد نشان از رضایت طرفین ماجرا برای حل و فصل این موضوع دارد و هیچ بعید نیست فرایند مذاکرات یکشنبه در دوحه، بازگشت سرمربی این تیم باشد تا آغاز دور جدید تمرینات آنها با خود استراماچونی باشد.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: