تاریخ انتشار: ۲۰:۱۴ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۸
استانداری تهران:

دانشجویان ایرانی مقیم چین به محض ورود به پایتخت ۲ هفته قرنطینه می‌شوند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با بیان اینکه اقدامات و هماهنگی‌های لازم برای پیشگیری، اطلاع رسانی، کنترل و قرنطینه افراد مشکوک یا از چین وارد شده، در این استان انجام شده است افزود: دانشجویان ایرانی مقیم چین به محض ورود به کشور۲ هفته قرنطینه می‌شوند.

کرونا

رویداد۲۴ محمد تقی زاده روز جمعه در حاشیه جلسه فوق‌العاده ستاد پیشگیری، هماهنگی، فرماندهی و پاسخ به بحران استان تهران که در خصوص ضرورت اقدامات و قرنطینه مسافران چین به تهران و ایجاد قرارگاه زیست پدافند غیرعامل برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: با اعلام وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه، به تبع شیوع بیماری کرونا در کشور چین، بنا شده است که تعدادی از هموطنان و دانشجویان ایرانی مقیم این کشور، با تمهیدات ویژه به ایران بازگردانده شوند.

وی تعداد دانشجویان ایرانی پیش بینی شده مستقر در چین را ۸۰ نفر اعلام کرد و یادآورشد: برای ورود آنان به کشور باید اقدامات پیشگیرانه انجام شود تا مبادا آنان ناقل چنین بیماری باشند.
بیشتر بخوانید:
وزیر بهداشت: پرواز‌های رفت و برگشت ایران _ چین متوقف شد
تقی زاده اظهارداشت: بر همین اساس، بناست از همان بدو ورود این دانشجویان به کشور در فرودگاه امام خمینی (ره) اقدامات ویژه صورت بگیرد تا به دنبال آن با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محل قرنطینه و کنترل آنان به مدت حداقل دو هفته مشخص شود و پس از آن وارد جامعه شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: از سوی دیگر بنا شد برای جابجایی این دانشجویان طی این مدت، شهردای تهران تمهیدات لازم را پیش بینی و اجرا کند.

وی وزارت بهداشت را مکلف به اطلاع رسانی و آموزش همگانی در خصوص بیماری کرونا خواند و خاطرنشان کرد: در همین رابطه بیلبورد‌ها و اقلام تبلیغاتی شهر تهران نیز آماده اطلاع رسانی به مردم برای پیشگیری از این بیماری هستند.

تقی زاده ادامه داد: مدیریت بحران استان تهران تمامی هماهنگی‌های لازم را انجام داده است تا در صورت بروز و شیوع بیماری کورونا در استان تهران فضا‌ها و مکان‌های قرنطینه مشخص باشد.

باید مراقب اجتماعات بالای مردمی مثل شهرآورد هفته آینده باشیم
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: یکی از موضوعاتی که ما و وزارت بهداشت باید به طور جدی دنبال کنیم، آموزش همگانی است، چون یکی از نگرانی‌های اصلی ما اجتماعات بالای مردمی به شمار می‌آید.

تقی زاده اضافه کرد: به طور مثال هفته آینده بازی شهرآورد در تهران برگزار می‌شود و تماشاچیان بسیاری در آن حضور دارند، از همین رو باید اقدامات کنترلی لازم در این زمینه انجام گیرد.

به گزارش ایرنا شهرآورد تهران بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس روز پنجشنبه ۱۷ بهمن ماه جاری برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: باید محل مناسب و ویژه‌ای که از هر حیث مطمئن، بهداشتی، کنترل شده و دارای خدمات درمانی است، برای قرنطینه در نظر گرفته شود تا از آسیب‌های بیشتر و شیوع احتمالی بیماری جلوگیری شود.

ویروس کرونا که به ویروس ووهان شهرت یافته و مشابه ذات الریه است، باعث تب شدید و تنگی نفس می‌شود و تاکنون نزدیک به ۶۰۰ نفر را مبتلا کرده و ۱۷ نفر را به کام مرگ کشانده و در برخی کشور‌های دیگر هم موجب ابتلای چندین نفر شده است.
این ویروس هم اکنون علاوه بر ۳۰ استان و منطقه در چین به ۱۲ کشور دیگر از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا و فرانسه هم سرایت کرده است.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما