تاریخ انتشار: ۱۴:۱۶ - ۱۳ اسفند ۱۳۹۸
رسولی:
ناپب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران تاکید کرد: فروش املاک شهر توسط شهرداری تهران باید با اجازه شورای شهر تهران انجام شود.
مصارف شهرداری در سال ۹۹ تصویب شد
رویداد۲۴ سید حسن رسولی در ادامه بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران، سازمان و شرکت‌های تابعه درباره بخش مصارف گفت: مابه التفاوته رقم درآمدی لایحه شهرداری تهران در سال آینده با جمع بندی شورا، ۳۷۳ میلیارد تومان است. با هماهنگی‌های صورت گرفته مقرر شد از این محل به سرجمع اعتبارات حوزه اجتماعی و فرهنگی، حوزه حمل و نقل و ترافیک و حوزه معماری و شهرسازی برای طرح نیلوفری و ساماندهی باغات کن و فرحزاد افزوده شود.

وی ادامه داد: یکی از اصول فرایند بودجه‌ریزی فرایند اصل تعادل است. در جلسه گذشته شورای شهر تهران سقف منابع درآمدی بسته شد. طبق لایحه شهرداری منابع درآمدی سال ۹۹ شهرداری ۳۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بود که با رقم ۳۷۳ میلیارد تومان منابع درآمدی به ۳۰ هزار و ۵۷۳ افزایش یافت. با توجه به سقف تعیین شده درآمد‌ها باید در بخش مصارف و هزینه‌ّها نیز مطابق با این بودجه اعتبار تخصیص دهیم.

رسولی درباره پیشنهادی مبنی بر اینکه در بخش هزینه و مصارف به لایحه شهرداری ملاک قرار گیرد، اعلام کرد: منابع و مصارف لایحه در تمامی کمیسیون‌ها بررسی شده است و امروز آنچه در صحن بررسی می‌شود ماحصل این بررسی‌ها است اینکه گفته شود در بخش مصارف به لایحه شهرداری تهران بازگردیم با توجه به تصویب بخش درآمدی موضوعیت ندارد.
 
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران درباره اظهارنظری مبنی براینکه تصمیمات نهایی کمیسیون تلفیق در صحن تغییر می‌یابد، تاکید کرد: کمیسیون تلفیق با حضور ۱۴نفر از اعضای شورای شهر تهران برگزار می‌شود و در این مدت با وجود شیوع کرونا ویروس ساعت‌ها درباره لایحه بودجه جلسات کارشناسی برگزار شده تا لایحه بودجه به موقع تصویب شود. خواهش می‌کنم زحمات کارشناسان را به هدر ندهیم.


رسولی همچنین درباره لایحه دو فوریتی شهرداری برای فروش ۱۱ ملک شهر تهران، گفت: شهرداری تهران می‌توانست به جای ارائه لیست املاک، تقاضای افزایش سقف بودجه کند که بررسی آن در بر اساس آیین نامه مالی انجام شود.

وی ادامه داد: طبق ماده ۵۵ قانون شهرداری و ۸۰ قانون شوراها، فروش هر املاکی باید با اجازه شورای شهر تهران انجام شود. با توجه به وضعیت درآمدی شهرداری تهران در شرایط کنونی و به استناد به گزارش خزانه‌داری در دی ماه پیشنهاد می‌کنم که شورای شهر تهران به موافقت این املاک موافقت کند. بدون تردید فروش هرکدام از این املاک باید از طریق مزایده انجام شود.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: