تاریخ انتشار: ۱۶:۳۳ - ۰۲ فروردين ۱۳۹۹
استاندار تهران:
استاندار تهران از متوقف شدن رشد مبتلایان به بیماری کرونا در استان تهران خبر داد. محسنی‌بندپی بیان داشت: دو مشکل عمده در حال حاضر داریم که خستگی نیرو‌های کادر درمانی و کمبود نقدینگی دانشگاه‌های علوم پزشکی است.
مبتلایان به کرونا در تهران
رویداد۲۴ استاندار تهران از متوقف شدن رشد مبتلایان به ویروس کرونا در استان تهران خبر داد.

انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مبارزه با ویروس کرونا که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای مقابله با بیماری کرونا ارائه شد.

وی ادامه داد: با توجه به اقدامات پیشگیرانه و غربالگری صورت گرفته رشد مبتلایان به ویروس کرونا در استان تهران متوقف شده است و دیروز نسبت به پریروز رشد ۴.۹ درصدی را در خصوص ابتلا به ویروس کرونا داشته‌ایم و به لحاظ بهبودیافتگان از میانگین کشور استان تهران بالاتر است.

استاندار تهران بیان داشت: ۳۶۷۰ تخت در ۲۹ بیمارستان دولتی تأمین اجتماعی و نیرو‌های مسلح خدمات لازم را به بیماران مبتلا ارائه می‌دهد و ۷۲۰ بیمار نیز در مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۷۹ درصد از جمعیت استان تهران غربالگری در خصوص ویروس کرونا شده‌اند و از طریق سامانه‌های مختلف از جمله سیب، ۴۰۳۰، آموزش‌های لازم به شهروندان تهرانی ارائه داده می‌شود.

محسنی‌بندپی بیان داشت: دو مشکل عمده در حال حاضر داریم که خستگی نیرو‌های کادر درمانی و کمبود نقدینگی دانشگاه‌های علوم پزشکی است و امیدواریم از طریق مشوق‌های استخدامی بتوانیم نسبت به جذب نیرو در بیمارستان‌ها اقدام کنیم و نسبت به تخصیص منافع به بیمارستان‌ها هم اقدام شود.
منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: