تاریخ انتشار: ۱۷:۲۱ - ۰۵ مهر ۱۳۹۹
دیوید آتنبرو مستندساز ۹۴ ساله بریتانیایی رکورد اینستاگرام را شکست. آتنبرو طبیعت‌شناس معروف که برای اولین‌بار در اینستاگرام حضور پیدا کرد ۲.۷ میلیون نفر او را فالو کردند. نخستین پست وی در همین بازه زمانی ۱۱.۴ میلیون بار بازدید داشته است.

دیوید اتنبرو تاریخ طبیعی دان مشهور بریتانیاییرویداد ۲۴ «سر دیوید فردریک اتنبرو»، مستندساز بریتانیایی رکورد جذب یک میلیون دنبال کننده اینستاگرام در سریع‌ترین زمان را که متعلق به «جنیفر آنیستون» بازیگر آمریکایی بود، به نام خود ثبت کرد.

اتنبرو ، طبیعت شناس معروف انگلیسی و حامی حفظ محیط زیست که 94 سال سن دارد، برای نخستین بار در اینستاگرام حضور پیدا کرد و توانست رکورد سریعترین زمان رسیدن به یک میلیون فالوور اینستاگرامی را از آن خود کند.وی در عرض چهار ساعت چنین رکوردی را ثبت کرد.

در بازه ۲۴ ساعته‌ای که اتنبرو به اینستاگرام پیوست، ۲.۷ میلیون نفر او را فالو کرده‌اند. نخستین پست وی در همین بازه زمانی ۱۱.۴ میلیون بار بازدید داشته است. اتنبرو به دلیل مهمی، به اینستاگرام پیوسته است. وی در نخستین ویدیوی خود گفت: «این اولین باری است که در اینستاگرام حضور پیدا کرده‌ام. این روند را ادامه خواهم داد و روشی جدید برای ارتباط با همه مردم جهان کشف کرده‌ام. جهان ما با مشکلات جدی روبرو شده است. قاره‌ها در آتش می‌سوزند. یخچال‌های طبیعی در حال ذوب شدن و صخره‌های مرجانی در حال از بین رفتن هستند. ماهی‌ها هر روز از بین می‌روند و دیگری اثری از آنها دیده نمی‌شود. این فهرست بلند بالا از مشکلات زمین طولانی است و به همین جا ختم نمی‌شود.»

اتنبرو قصد دارد از طریق حساب کاربری خود، پیام‌های مهمی در مورد نجات کره زمین به همه مردم جهان بدهد و راهکارهایی را نیز برای مقابله با تغییرات آب و هوایی زمین ارائه دهد. «جونی هیوز» و «کالین باتفیلد»، که در مستند اتنبرو در «نتفلیکس» و کتاب «یک زندگی روی سیاره ما» نیز همکاری داشته‌اند، در مدیریت حساب کاربری وی نیز به اتنبرو کمک می‌کنند.

سر دیوید فردریک اتنبرو متولد ۱۹۲۶ لندن، مستندساز و تاریخ طبیعی دان مشهور بریتانیایی است. او برنامه‌های مستند زیادی را در طول زندگی کاری خود ساخته که از مشهورترین آنان در ایران، زندگی و سیاره زمین هستند که در تلویزیون ایران و با صدای داود نماینده پخش شده‌است.

وی دارای لیسانس جانورشناسی و دانش‌آموختهٔ مدرسهٔ اقتصاد و علوم سیاسی لندن است و بخاطر ساخت فیلم‌های خود در بی‌بی‌سی جایزه‌ها و لقب‌های متعددی، از جمله نشان شوالیه از ملکه انگلستان را دریافت کرده و او عضوی از انجمن سلطنتی جغرافیای بریتانیا است. او همچنین مدیر ارشد سابق در بی‌بی‌سی است، که به عنوان مدیر کنترل کانال بی‌بی‌سی ۲، و مدیر برنامه‌ریزی برای تلویزیون بی‌بی‌سی در دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ خدمت کرده‌است.

او تنها کسی است که جایزه‌های بفتا را برای برنامه‌هایش برای تولیدات سیاه و سفید، رنگی، اچ دی و ۳ دی برنده شده‌است. اتنبرو فیلم‌سازی را از سال ۱۹۵۴ برای تلویزیون بی‌بی‌سی آغاز کرد. وی تا کنون در ده‌ها مستند دربارهٔ حیات وحش به عنوان مجری، تهیه‌کننده، نویسنده یا راوی شرکت کرده‌است.

از جملهٔ مستند‌های پخش شده از وی در تلویزیون ایران می‌توان زندگی پرندگان - زندگی پستانداران - زندگی - سیاره زمین - آفریقا را نام برد. مجموعهٔ تلویزیونی زندگی که در سال ۲۰۰۵ منتشر شده خود شامل ۲۴ دیسک و در بر دارندهٔ ۸ برنامه از دیوید اتنبرو است. یکی از آخرین اثر‌های وی مستند کنجکاوی‌های طبیعی دیوید اتنبرو است که در ۲۹ ژانویهٔ ۲۰۱۳ پخش شد. در ویدئوی زیر بخش کوتاهی از مستند آتنبرو درباره حیات وحش را ببینید.

 

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: