تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳ - ۰۹ مهر ۱۳۹۹
عضو کمیته کشوری مبارزه با کرونا گفت: در صورتی که افراد ماسک‌های استفاده‌شده خود را داخل خودرو نگهداری کنند، سلامت دیگران را به خطر خواهند انداخت.

زمان تولید واکسن کرونا

رویداد۲۴مسعود مردانی، متخصص بیماری‌های عفونی و عضو کمیته کشوری مبارزه با کرونا گفت: ویروس کرونا که به سرعت از طریق مخاط بینی و دهان منتقل می‌شود، توانایی این را دارد که ساعت‌ها و روزها بر روی سطوح مختلف باقی بماند و همچنین یکی از شروط مهم انتقال کرونا ویروس فضای بسته‌ای مانند داخل خودرو است.

او ادامه داد: ماسک استفاده‌نشده را هم نباید بدون بسته بندی و پوشش مناسب نگهداری کرد. چون امکان آلوده‌شدن آن از راه‌های مختلف به ویروس کرونا و به خطر انداختن جان افراد خواهد شد.

مردانی گفت: ماسکی که به مدت ۳ تا ۴ ساعت استفاده شود، به هیچ عنوان قابل مصرف مجدد نخواهد بود. به همین دلیل نگهداری ماسک‌ها در داخل خودروها و حتی روی مچ و بازو می‌تواند خطرآفرین باشد. در بین مردم به خصوص آقایان دیده می‌شود که به جای قرار دادن ماسک روی بینی و دهان آن را روی بازوها و مچ دست خود نگهداری می‌کنند که این کار اصلا صحیح نیست.


بیشتر بخوانید: هشدار وزارت بهداشت درباره عوارض روانی کرونا/ در سال های آینده بروز خواهد کرد


این متخصص بیماری‌های عفونی ادامه داد: ماسک‌های یکبار مصرف و جراحی قابلیت استفاده مجدد را ندارند، پس افراد تصور نکنند که می‌توانند از آن‌ها به طور مداوم استفاده کنند. تنها ماسک‌های خانگی که حداقل از سه لایه تشکیل شده‌اند و قابلیت شستشو دارند را می‌توان چند بار استفاده کرد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: