واکنش خانواده شهید فخری زاده به مخدوش کردن نام خیابان استاد شجریان | رویداد24
تاریخ انتشار: ۲۰:۵۴ - ۰۳ دی ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
خانواده محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای شهید، بیانیه داده‌اند که با تغییر نام خیابان محمدرضا شجریان به محسن فخری‌زاده، از سوی گروهی از «خانواده شهدا» مخالف‌اند.

خانواده شهید فخری زاده

رویداد۲۴  در این اطلاعیه تاکید شده که پس‌از ترور آقای فخری‌زاده، خیابان صنایع، نزدیک وزارت‌دفاع، به نام وی نام‌گذاری شده.
 
بیانیه خانواده شهید فخری‌زاده درباره تغییر نام خیابانی از «شجریان» به «شهید فخری‌زاده»:

با عنایت به علاقمندی و احترام شهید به هنر و موسیقی اصیل ایرانی و زبان و ادبیات فاخر پارسی به عنوان ارکان جدایی‌ناپذیر فرهنگ غنی ایران اسلامی، هرگونه تغییر در نام‌ها و نماد‌های این عرصه دور از اندیشه و سیره آن شهید راه علم و دانش و اقتدار میهن عزیزمان است.

هرگونه تغییر در نام‌ها و عناوین معابر و خیابان‌ها باید از طریق مراجع رسمی صورت گیرد و اقداماتی خارج از رویه‌های جاری، شایسته و به مصلحت نیست.

بی‌تردید جهاد علمی شهید فخری‌زاده که سالیان سال با نیتی خالصانه در گمنامی برای تقویت پایه‌های اقتدار دفاعی و ایجاد وحدت میان آحاد مردم فرهنگ پرور ایران اسلامی صورت گرفت، نباید با اقدامات وحدت‌شکن و تفرقه‌انگیز خدشه‌دار گردد.

 چند روز بعد از آن که بنابر مصوبه شورای شهر تهران، نام محمدرضا شجریان، بر یک خیابان در شمال‌غرب تهران نصب شد، گروهی که خویش را «خانواده شهدا» می‌نامیدند، تابلوی شجریان را پایین کشیدند و نام «محسن فخری‌زاده»، دانشمند هسته‌ای شهید را بر آن درج کردند.
بیشتر بخوانید: تغییر نام خیابان استاد شجریان به شهید فخری‌زاده! +عکس
 پدر مصطفی احمدی روشن، از شهیدان هسته‌ای، نیز در کار دست داشت.
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
0
0
پدر احمدی روشن چه ادمی هست
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: