ترامپ تعلیق صدور روادید به مهاجران را تمدید کرد | رویداد24
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۰ - ۱۲ دی ۱۳۹۹
دونالد ترامپ با استناد به شیوع ویروس کرونا، تعلیق صدور انواع روادید برای ورود مهاجران به آمریکا را برای سه ماه دیگر تمدید کرد.
ترامپ
رویداد۲۴  نشریه هیل نوشت: کاخ سفید ساعاتی قبل از پایان زمان محدودیت صدور روادید توسط رییس جمهوری آمریکا اعلام کرد، ورود مهاجران با ویزا‌های مختلف تا ۳۱ مارس (۱۱ فروردین) ممنوع است مگر اینکه دولت جدید بایدن آن را لغو کند.

کاخ سفید در اعلامیه منتشر شده خاطر نشان کرد که بیماری کووید ۱۹ به طور قابل توجهی معیشت آمریکایی‌ها را مختل کرده است، اگرچه نرخ بیکاری در ماه نوامبر (آذر) نسبت به نرخ بالای آن در آوریل کاهش یافته، اما هنوز ۹ میلیون و ۸۳۴ هزار نفر در کشور بیکار هستند.

تعلیق صدور روادید در آمریکا توسط دولت ترامپ در حالی تمدید می‌شود که "جن پسکی" سخنگوی تیم انتقالی بایدن روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: رییس جمهوری منتخب از همان روز اول پس از تحلیف طی یادداشتی دستورات اجرایی ترامپ در روز‌های آخر دولت وی را متوقف و یا به تاخیر خواهد انداخت.

به گفته پسکی، دستورالعمل بایدن در بعدازظهر ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) پس از پایان مراسم تحلیف اجرایی خواهد شد.

بیشتر بخوانید: احتمال درگیری نظامی مستقیم بین ایران و آمریکا چقدر است؟
به نوشته سی ان ان، تیم انتقالی بایدن تصمیم دارد با این کار بلافاصله چندین سیاست ترامپ را لغو کند.

شبکه سی ان ان پیش از این گزارش داده بود که منصوبان سیاسی ترامپ در حال برنامه ریزی هستند تا قبل از تحلیف بایدن، با تعیین مقررات لحظه آخری ورود مهاجران به آمریکا را محدودتر کنند.

در صورت تایید آرای الکترال کالج بایدن در کنگره، بایدن در تاریخ ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) بعد از مراسم تحلیف به عنوان رییس جمهوری جدید آمریکا، مسوولیت خود را در کاخ سفید شروع خواهد کرد.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، ترامپ ، مهاجرت
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: